מודעות אבל לילדים אלרגייםמודעות אבל לילדים אלרגיים
משרד החינוך
מורים והורים שנכנסו בימים האחרונים לפורטל משרד החינוך, שמציע מגוון פעילויות לתלמידים ולילדים, הזדעזעו למצוא משחק שנקרא "אונס". משרד החינוך הסיר את הפעילות האמורה מהאתר, אך גרם לסערה ברשתות החברתיות.
משחק בשם "אונס" בפורטל משרד החינוךמשחק בשם "אונס" בפורטל משרד החינוך
ההצעה למשחק של משרד החינוך
במסגרת המשחק "אונס", לפי ההסבר באתר, הבנים עומדים בצד אחד והבנות בצד השני, ואחד מהם יושב באמצע. מפעיל המשחק מחלק לבנים מספרים ולבנות אותיות. המפעיל קורא באות ומספר – והבן והבת נדרשים לרוץ לאמצע. במקרה שבאמצע יושב בן, על הבת לנשק את היושב ועל הבן למנוע ממנה – ואם בת יושבת, על הבן לנשק אותה ועל הבת שהוזנקה למנוע זאת.
"מקומם ומתסכל למצוא משחק בשם אונס דווקא באתר של משרד החינוך", זעמו הורים ומורים. "אנו מצפים מכל אחד לגלות רגישות, אבל במיוחד ממשרד החינוך, שם צריך לבדוק היטב ולבקר כל פעילות שהם מעלים לאתר הרשמי שלהם".
משחק בשם "אונס" בפורטל משרד החינוךמשחק בשם "אונס" בפורטל משרד החינוך
המשחק, בין שורת משחקים אחרים, דוגמת "חבילה עוברת"
דבר פרסום המשחק גרם, כפי שצוין, לסערה ברשתות החברתיות. "קיווינו שעינינו מטעות אותנו, אבל נכנסנו לאתר של משרד החינוך וראינו שבחומרי לימוד למורים מופיע משחק בשם אונס", נאמר באחת התגובות. "אלימות מינית נמצאת בכותרות כמעט כל יום ולפעמים פעמיים ביום. לא ייתכן שמשרד החינוך שאמון על חינוך ילדים ונוער ייתן במה למשחק כזה".
ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "המשרד מצר על התקלה. הקובץ הוסר באופן מיידי".