רוצח איטלקי שברח החודש בפעם השביעית מהכלא נתפס כשהוא מתחבא בדיר של כבשים.
ג'זופה מסטיני בן ה-60, שמכונה "ג'וני הצועני", ניצל יציאה מהכלא בסאסארי שבצפון מערב סרדיניה כדי להימלט מהרשויות. במסגרת תוכנית השיקום שלו קיבל מסטיני אישור לצאת מהכלא כדי לעבוד. הוא לא חזר לבית הסוהר ב-6 בספטמבר ומצוד נרחב התנהל אחריו.
איטליה נתפס הרוצח ג'וזפה מסטיני ג'וני הצועני שברח מהכלאאיטליה נתפס הרוצח ג'וזפה מסטיני ג'וני הצועני שברח מהכלא
ג'זופה מסטיני נתפס
(צילום: AFP, POLIZIA DI STATO)
משטרת איטליה מסרה שהאסיר הנמלט נמצא בדיר כבשים באזור כפרי ליד סאסארי. השוטרים שערכו חיפושים בעשרות בתים בסרדיניה מצאו את האסיר הנמלט מסתתר בדיר, ליד כלי עבודה של נפח.
כדי ששוטרים ותושבים לא יזהו אותו צבע מסטיני את שערו לבלונד-פלטינה. "אנחנו תמיד בורחים בשביל אהבה", אמר מסטיני לשוטרים שמצאו אותו, למרות שהיה לבדו. הנפח נעצר בחשד שנתן מחסה לאסיר נמלט.
איטליה נתפס הרוצח ג'וזפה מסטיני ג'וני הצועני שברח מהכלאאיטליה נתפס הרוצח ג'וזפה מסטיני ג'וני הצועני שברח מהכלא
(צילום: AFP, POLIZIA DI STATO)
למשפחתו של מסטיני, יליד ברגמו, יש שורשים צועניים וכך הוא קיבל את הכינוי "ג'וני הצועני". מסטיני ביצע את הרצח הראשון שלו ב-1975, כשהיה בן 15, אז רצח נהג רכבת במהלך שוד שהסתבך.
מסטיני נמלט מכלא נוער ב-1976 אחרי שתקף את אחד הסוהרים. הוא נתפס ונלקח לבית סוהר אחר, שממנו ברח ב-1981. במשך שנתיים הסתובב חופשי.
בריחה שביעית מהכלאבריחה שביעית מהכלא
בריחה שביעית מהכלא
באתר החדשות האיטלקי "לה רפובליקה" נכתב שבשנות השבעים והשמונים מסטיני השליט אימה ברומא. הוא ביצע סדרת פשעים אלימים שכוללים רציחות, חטיפות ומקרי שוד. "ג'וני הצועני" אף נחקר על מעורבות ברצח של הבמאי הנודע פייר פאולו פזוליני, שנרצח ב-1975, חודשיים לפני רצח נהג הרכבת. מסטיני הכחיש מעורבות במותו של פזוליני.
ב-1987 ניצל מסטיני אישור יציאה מהכלא כדי לברוח. הנהלת בית הסוהר אישרה לאסיר לצאת לעבוד בעקבות התנהגות טובה. הוא הפר את אמון ההנהלה וברח. במשך כמה שבועות נמלט מרשויות החוק וביצע כמה מקרי שוד. שוד אחד הסתיים בחטיפת ילדה וברצח שני גברים, אחד מהם שוטר. מסטיני נתפס וב-1989 נשלח למאסר עולם.