עובד מנוף בשנות ה-40 לחייו נהרג הבוקר (יום ו') בנמל אשדוד כשנפל ממנוף בגובה רב. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות התאונה שבה נהרג עובד החברה הקבלנית בשיתוף חוקר תאונות עבודה של משרד העבודה והרווחה.
המנוף ממנו נפל פועל באשדודהמנוף ממנו נפל פועל באשדוד
"כלוב" שממנו נפל הפועל באשדוד
פרמדיק מד"א מתן כהן סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לאתר העבודה. סמוך למנוף ראינו גבר שוכב מחוסר הכרה, עם חבלת ראש קשה. הוא היה ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בדיקות רפואיות ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו במקום".
מנמל אשדוד נמסר בתגובה: "חיי אדם ובטיחות עובדינו עומדים מעל לכל. אנו נמשיך לעשות הכל על מנת לשמור עליהם. נדגיש כי כל אירוע בטיחותי נחקר לעומק באופן נחוש ושקוף ואנו מפיקים מכך את הלקחים הנדרשים. כך עשינו וכך נמשיך לעשות. חשוב לציין שלפני שבוע התקיימה ביקורת בטיחות פתע בנמל וממצאיה הצביעו על שיפור בכל תחום הבטיחות. הנהלת החברה הידקה בשנה האחרונה את נהלי הבטיחות ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם משרד העבודה. נדגיש כי האירוע קרה במתחם סגור לנמל המנוהל באופן מלא בידי חברה קבלנית פרטית אשר אחראית על בטיחות עובדיה".
לטענת עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, כבל שהשתחרר פגע בעובד והפיל אותו לקרקע, "העובדה שהעובד נפל מלמדת שהעבודה בוצעה תוך זלזול בכללים הקבועים בפקודת הבטיחות בעבודה. מדובר בתאונה קטלנית שנייה שאירעה בנמל באשדוד השנה. לפני כחצי שנה נהרג בתאונה בנמל תושב אשדוד דוד טטרואשוילי ז"ל. שרשרת התאונות הקטלניות בנמל אשדוד מלמדת שהנהלת נמל אשדוד אינה משקיעה די בהקצאת משאבים למניעת תאונות עבודה בשטח הנמל". הוא קרא להגיש כתבי אישום נגד האחראים לתאונה הטרגית.