(משטרת ישראל)

המשטרה עצרה הלילה (ג') 19 בני אדם בחשד כי הפעילו מטמנות פיראטיות המשמשות לשפיכת פסולת ומי ביוב בעזריה ואבו דיס, מזרחית לירושלים.
מעצר החשודים נערך בעקבות חקירה סמויה שקיימה המשטרה יחד עם יחידת הפיקוח של המינהל האזרחי, מנהלת התיאום והקישור בעוטף ירושלים, כוחות מג"ב וכוחות צה"ל. היא החלה בעקבות דיווחים רבים שהתקבלו מתושבי האזור על עשן סמיך שמיתמר בעקבות שריפת פסולת הגורמת לזיהום אוויר, נזק סביבתי לטבע ופגיעה בבריאות הציבור.
מטמנה ביו"ש שלפי החשד הפעילו העצורים מטמנה ביו"ש שלפי החשד הפעילו העצורים
מטמנה ביו"ש שלפי החשד הפעילו העצורים
(צילום: משטרת ישראל)
בנוסף לאיסוף ראיות וממצאים המעידים כי החשודים הפעילו מטמנות פיראטיות, מהחקירה עלה שכמה חשודים השתלטו על שטחים באופן בלתי חוקי, הקימו מטמנות פסולת שעבדו בשיטתיות וללא היתר חוקי ופיקוח מאת הרשויות. כמו כן, עלה כי בעלי המטמנות נהגו לגבות כספים מנהגי המשאיות שאספו פסולת ומי ביוב מרחבי הארץ תמורת השלכתם במטמנות.
מטמנה ביו"ש שלפי החשד הפעילו העצורים מטמנה ביו"ש שלפי החשד הפעילו העצורים
מטמנה ביו"ש שלפי החשד הפעילו העצורים
(צילום: משטרת ישראל)
במבצע המעצרים שנערך הלילה והובל על ידי המשטרה, נעצרו 19 חשודים פלסטינים ובהם בעלי המטמנות, נתפסו 17 משאיות שחלקן יחולטו ונתפסו מסמכים.
מפקד מרחב יהודה במשטרה, ניצב משנה דודי חיון שפיקד על המבצע, אמר: "אנו פועלים רבות יחד עם גופי הביטחון למען הציבור וביטחונו האישי, איכות חיי התושבים ובריאות הציבור הינם מאבני היסוד לפועלינו ,התנהגות ופלטפורמה עבריינית זו מהווים פיגוע סביבתי ובריאותי. מדובר בפגיעה ממשית כלפי איתני טבע, זיהום אויר ומי תיהום והכל תמורת בצע כסף בשיטתיות תוך השתלטות על אדמות מדינה".
משאיות שנמצאו על ידי המשטרה משאיות שנמצאו על ידי המשטרה
משאיות שנמצאו על ידי המשטרה
(צילום: משטרת ישראל)
מנהל יחידת הפיקוח במנהל האזרחי, מרקו בן שבת, הוסיף: ״מבצע האכיפה הנרחב שהתקיים היום לפנות בוקר, מצטרף לשורה ארוכה של פעילויות, אותן מוביל המנהל האזרחי בשילוב זרועות עם משטרת ישראל וצה״ל - במטרה למגר את תופעת השלכת הפסולת הבלתי חוקית באתרים לא מוסדרים ברחבי יהודה ושומרון. אנו נמשיך לפעול ביתר שאת, באמצעות כלל הכלים העומדים לרשותנו, כנגד מפגעים סביבתיים ביהודה ושומרון, אשר פוגעים באופן רחב היקף בסביבה, ומשבשים את מרקם החיים של כלל האוכלוסיות המתגוררות במרחב״.