שתף קטע נבחר

גוגל נגד בובל

פרקליטי מנוע החיפוש הפופולרי בעולם פנו במכתב לאתר Booble.com, מנוע חיפוש לתכנים פורנוגרפיים ודרשו את סגירתו בשל הפרת סימני מסחר. בובל: מדובר בפארודיה

גוגל, מנוע החיפוש הפופולרי בעולם, מאשים מנוע חיפוש למבוגרים בלבד בשם "בובל" (Booble.com) בהפרת סימני המסחר שלו ודורש לסגור אותו.

 

Booble, שהושק ב-20 בינואר, מאפשר למשתמשיו לאתר תכנים פורנוגרפיים מ-6,000 אתרים ברחבי הרשת. 24 שעות לאחר עליית האתר, התקבלה בחברה הודעת דואר אלקטרוני מעורכי הדין של "גוגל". על פי ההודעה, שפורסמה באתר "בובל", גוגל טוענת, כי שם המתחם Booble.com דומה מדי לסימן המסחר של גוגל, וכי החברה העתיקה באורח בלתי הולם את המראה והתחושה של מנוע החיפוש המפורסם. גוגל דרשה מ"בובל" להסיר את אתר האינטרנט מהרשת, להפסיק להשתמש בשם המתחם Booble.com ולהעביר לה את הכתובת.

 

"בובל" טוענת, כי השם Booble.com נועד להיות "פארודיה משעשעת לאחד ממנועי החיפוש הגדולים והידועים בעולם". באתר מופיעה הצהרה כי אינו קשור לכל מנוע חיפוש אחר ומוצע קישור לגולשים המחפשים את google.com והגיעו אליו בטעות. עוד מופיעה באתר הודעה לפיה גולשים שגילם פחות מ-18 צריכים לעזוב את האתר.

 

המראה הכללי הנקי והלבן של "בובל" מזכיר מאוד את "גוגל", כולל שימוש בכרטיסיות לסוגי חיפוש שונים, לחצן החיפוש וכפתור בשם "יותר מזל משכל" (I'm feeling lucky), שתפקידו להביא את הגולש אוטומטית לתוצאה הראשון מבין תוצאות החיפוש, חיקוי לכפתור דומה באתר של גוגל. הלוגו של "בובל" דומה להפליא לסמל של "גוגל", כאשר איור של שדיים מחליך את שתי אותיות ה-O באנגלית.  

 

"פארודיה נהנית מהגנה מפני הפרה על פי חוק סימני המסחר", נכתב במכתב התגובה של עורכי הדין של "בובל", שנשלח ב-28 בינואר, "אתר האינטרנט של מרשינו הוא למעשה פארודיה מוצלחת, שאמנם מזכיר את המקור אך משכנע את הצופה כי מדובר בחיקוי. אנחנו מציעים לגוגל לשקול מחדש את העמדה שלהם ולקבל את אתר האינטרנט "בובל" כפארודיה - הרוח בה הוא נוצר".

 

בעל האתר, אמריקני שהסכים לזהות עצמו בשם "בוב", מסר כי ימשיך להאבק בגוגל כל עוד טמון בדבר "הגיון כלכלי". "קיבלנו 'מכתב אהבה' מגוגל והחזרנו לה 'מכתב אהבה' משלנו", אמר. מומחים משפטיים שהתייחסו לפרשה ציינו כי הטענה של "בובל" לפיה מדובר בפארודיה אינה משכנעת במיוחד מאחר ומדובר באתר המתחרה בגוגל. דובר "גוגל" לא מסר את תגובתו לפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גוגל. הטענה: הפרת סימני מסחר
מומלצים