שתף קטע נבחר

פינלנד: גולש שהפיץ בוטלגים יפצה את אלניס מוריסט

בית המשפט פסק כי על חובב המוזיקה לשלם למוריסט ולאמנים נוספים סכום כולל של 17,000 יורו (כ-96,500 שקלים) על הפרת זכויות יוצרים לאחר שהחליף הקלטות בלתי מורשות שלהם עם גולשים אחרים

בית משפט בפינלנד הורה לגבר בן 24 לשלם לזמרת הרוק הקנדית אלניס מוריסט סכום של 7,000 יורו (כ-40,000 שקלים) לאחר שהפיץ הקלטות לא מורשות (בוטלגים) של הופעותיה באינטרנט, על פי דיווח של סוכנות הידיעות הפינית (FNB).

 

השופט קבע כי במהלך השנים 1999 עד 2003, הגבר החליף עם גולשים אחרים כ-1,900 עותקים של בוטלגים המתעדים הופעות של הזמרת באמצעות אתר האינטרנט הפרטי שלו. הוא פירסם באתרו רשימה של בוטלגים אשר בהם הוא מעוניין וציין את הבוטלגים אשר ברשותו, אותם הסכים למסור בתמורה.

 

מדובר במקרה ראשון מסוגו בפינלנד ועל פי מומחים משפטיים, זהו המקרה הראשון בעולם בו חובב בוטלגים שביקש להעשיר את אוספו האישי שלא למטרות כלכליות נמצא אשם בבית המשפט. תביעות הוגשו בעבר באירופה נגד אנשים שניסו להרוויח כסף ממכירת בוטלגים. יש לציין, כי המסחר בבוטלגים מפותח במיוחד באינטרנט וגולשים רבים עוסקים בכך באתרים ובתוכנות שיתוף קבצים.

 

בעוד הנאשם הציע לגולשים אחרים בוטלגים של אמנים שונים, בהם אריק קלפטון, הקיור, מדונה, אוזי אוסבורן ואחרים, הוא קיבל מהם שבעה בוטלגים של אלניס מוריסט, על פי פסיקת בית המשפט של מחוז טמפרה, הממוקם כ-170 ק"מ צפונית להלסינקי. בית המשפט פסק כי על חובב המוזיקה לשלם למוריסט ולאמנים נוספים סכום כולל של 17,000 יורו (כ-96,500 שקלים) על הפרת זכויות יוצרים.

 

נוסף על הפיצוי, הנאשם חויב לשלם קנס של 522 דולרים בלבד, לאחר שבית המשפט קבע כי לא עסק בהחלפת הבוטלגים לשם רווח אלא כתחביב, ולא ביצע את ההקלטות הלא חוקיות בעצמו.

 

ביומן הרשת שלנו כבר ביקרתם? היכנסו לקטעי קישור ותהיו בעניינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מוריסט. תזכה לפיצוי
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים