שתף קטע נבחר

בגדי ים - גם במידות גדולות
יצרניות בגדי הים החלו להתייחס באחרונה ברצינות לנשים מלאות. מה נדרש מבגד ים במידה גדולה, מהם הפתרונות לנשים רזות עם חזה גדול, מהי המידה הכי גדולה שניתן להשיג וכמה זה עולה

אופנת בגדי הים עוסקת ביופי, סקסיות ונוחות, ולכן התמקדה תמיד בדגמים לצעירות ולנשים במידות קטנות. לא עוד. כבר כמה שנים שעולם בגדי הים מתייחס יותר ויותר לנשים במידות גדולות ולנשים בעלות חזה גדול, שנמאס להן מבגד הים השחור והמשעמם.

 

נכון שבישראל (כמו גם בעולם כולו) קרוב ל-80% מהנשים הן במידות קטנות ורק כ-20% מחזיקות מידות חזה גדולות, אך גם לאלה גיע, וגם בארץ הולכות
ומתרבות האופציות השפויות לאריזת הגוף במינימום בד. יותר ויותר יצרניות חושבות על נשים בוגרות, נשים מלאות ונשים רזות בעלות חזה גדול, והן מייצרות עבורן בגדי ים מיוחדים, שיאפשרו להן להגיע בחופשיות ובבטחון לחוף הים או לבריכה.

 

"עיצוב בגד ים במידה גדולה שונה לחלוטין מבגד ים רגיל. חשוב שתהיה לו חזייה פנימית, כתפיות רחבות ותפרים חזקים במיוחד", מסבירה ז'ני קובה, ייבואנית הלבשה תחתונה ובגדי ים, ובעלת זכיון הייבוא של בגדי הים נייקי. "בנוסף לכל אלה כדאי כמובן שבגד הים יהיה גם מעוצב יפה ובצבעים אופנתיים. אין שום סיבה שאישה מלאה או בעלת חזה גדול לא תרגיש גם סקסית וגם נוח בבגד הים שלה".

 

נייקי מייבאת השנה קולקצייה מיוחדת לנשים מלאות בשם Aqua Fitness. מדובר בליין צבעוני, שנוצר כדי לתת תשובה לנשים מלאות שאינן רוצות לוותר על ספורט כמו שחייה או התעמלות במים. בנוסף, מציעה הקולקצייה בגד ים שלם עם מכנסי שורטס, שתפקידו לחטב את הגוף המלא.

 

למעצב גדעון אוברזון מספר דגמים לבעלות חזה גדול וכן בגדי ים שמגיעים עד כאפ חזייה במידה D ו- C. גם בגדי ים אלה מתאפיינים בכתפיות רחבות יותר, כדי לפזר את משקל החזה על שטח רחב יותר מבלי ליצור עומס על הכתפיים. בתוך החזייה מובנה ברזל גשר, שאמור לתמוך בחזה ולעצב אותו.

 

אוברזון מייצר השנה גם בגד ים למידות גדולות בשני חלקים, כאשר החלק העליון בעל כתפיות רחבות או דקות, הניתנות לשינוי. "הדרישה לבגדי ים לבעלות חזה גדול בשוק הישראלי נובעת גם מכך שכמות נשים אלה גדלה באופן טבעי באוכלוסייה, אלא גם מהצטרפות נשים רבות למעגל הסיליקון", מסבירה דינה אוברזון, האחראית על הקולקצייה.


בגדי ים במידות גדולות - מחירים

בגדי ים במידות גדולות - מחירים
המותג הגודל המקסימלי המחירים
womenonly בהתאמה אישית 450-550
H 46 80-120
קוברה 52 220-390
ריביירה 58 300-330
גדעון אוברזון 48 380-450
נייקי 44 469
גוטקס 56 250-350

גם מותג בגדי הים הישראלי קוברה דאג השנה לנשים הבוגרות והמלאות, הן באופציית הביקיני והן בגזרה השלמה, והכל בקשת של צבעים: משחור סולידי עם פז אלכסוני כמו של זברה ועד בגדי ים בדפוסי פסים. בנוסף לבגדי הים השלמים משווקת קוברה גם ביקיני עם גזרת חזיות קשירה למידות גדולות ובגד ים עם חצאית המכסה חלק מהירכיים.

 

קבוצת גוטקס, המייצגת מותגים רבים של בגדי ים, מייבאת לנשים מלאות את המותג הקנדי כריסטינה. כאן קשת המידות מגיעה אמנם עד מידה 56, אך גודל החזייה נעצר ב-D-Cup. בקולקצייה גם בגד ים לנשים גבוהות במיוחד בגזרה המכונה לונג טורסו ובגדי ים שלמים במגוון גזרות. הייבואנים אומרים, כי בדגם הקנדי מקפידים לא רק על הגזרות אלא גם על הדפסי בגדי הים, שמחמיאים לנשים במידות גדולות.

 

מלבד הייבוא הקנדי, בין בגדי הים שגוטקס מייצרת אפשר למצוא מידות גדולות: בגדי ים שמגיעים עד מידה 46, או ביקיני עם חזיות עד מידה F. את מותגי כריסטינה אפשר למצוא בין השאר ברשת המשביר החדש לצרכן, שמחזיקה מבחר גדול של בגדי ים. המותג הקנדי אמור לתת תשובה לנשים המלאות, שמגיעות לאחת מחנויות הרשת.

 

גם ברשת H&O חשבו על הנשים המלאות, וכאן מוכרים דגמים של מותג הבית הנושא את שם הרשת (עד מידה 46) במגוון בגדי ים שלמים או בשני חלקים. ברשת זו מוכרים גם את המותג קוברה וכן ריביירה, שמגיע אפילו עד מידה 58. בין השאר, מציע מותג זה בגד ים שלם עם חצאית קצרה, עם מעטפת או עם כיווצים.

 

בגד ים בהתאמה אישית

 

כדי לענות על הצרכים המיוחדים החלה הרשת החדשה Womenonly לשווק בגדי ים לנשים מלאות. הרשת (המחזיקה 6 חנויות ברחבי הארץ ובקרוב יתוספו 3), מתמחה בהלבשה תחתונה לנשים בעלות חזה גדול ועכשיו היא יוצאת לראשונה עם בגדי ים.

 

"רוב היצרניות או הייבואניות בארץ מגיעות למידת חזייה מקסימלית D, בעוד אצלנו המידות עולות גם ל-E ו-F", אומר רוני יגרמן, מנכ"ל הרשת. "גם מבחינת ההיקף אנחנו מגיעים למידות המקסימליות".

 

ברשת גאים במיוחד בשיטת המכירה, המוגדרת 'התאמה אישית'. "כל נשות הרשת עוברות הדרכה של מומחיות מאירופה כיצד להגיע למדידה מדויקת של בגד ים לאישה", מסביר יגרמן. "כמו-כן, חדרי המדידה שלנו מרווחים במיוחד, מה שמאפשר לנו לתת שירות מקצועי ביותר". ואכן, חדרי המדידה גם גדולים וגם מעוצבים להפליא, עם מראות גדולות, רצפת פרקט וכסאות בסגנון לואי ה-14. את ההשקעה הזו בעיצוב משלמים, איך לא, במחיר החזיות או בגדי הים.

 

מותגי קולקציית בגדי הים ברשת וומן אונלי נקראים Fantasie ו-Footprint. לפי שיטת המדידה הייחודית של הרשת נוהגים למדוד בנפרד את ההיקף מתחת לחזה ורק אז את מידת ה-Cup. כמו כן מקפידים להתאים את מרכז חזיית בגד הים לעצם החזה, כדי שלא תישאר באוויר או על החזה עצמו. "אנחנו לא יכולים לשנות את מידת החזייה או את צורת החזה, אבל אנחנו יכולים לשפר את היציבות ואת תחושת הנוחות היומיומית", אומר יגרמן.

 

שיטת המדידה האישית נהוגה לא רק ברשת זו, אלא גם בחנויות, שמתמחות בהלבשה תחתונה. חנויות אלה רכשו במשך השנים לקוחות נאמנות, שמקפידות לתפור אצלן אישית גם בגדי ים. סלון מלכה הוותיק בתל-אביב, לדוגמה, משמש מזה שנים רבות למקום עלייה לרגל לנשים המרגישות שהן רוצות התאמה אישית.

 

"מגיעות אלינו בחורות רזות עם בעלות חזה גדול, שמתקשות להשיג בגד ים מתאים. אנחנו תופרים להן אחד כזה לפי הזמנה, כאשר גודל החזייה שונה לחלוטין מגודל החלק התחתון", מסבירה מלכה שהרבני, בעלת החנות.

 

גם כאן נוקטים בשיטת המדידה המוקדמת: מתאימים ללקוחה חזייה איכותית בגזרה ובגודל המתאים - ואז תופרים לה במיוחד חזייה מבד ליקרה, שתשמש כבגד ים. את החלק התחתון תופרים בנפרד בגודל המתאים. לסלון מלכה קו של מותג פרטי, אותו תופרת הבת צהלה שהרבני למידות גדולות במיוחד, אבל בחנות מחזיקים גם את המותגים של אוברזון וגוטקס, כאשר התיקונים בחינם, לדברי מלכה.

 

התפירה האישית לא בהכרח יותר יקרה מהמותגים התעשייתיים, אבל כדאי לזכור שאחרי שתפרו לך בגד ים במיוחד בשבילך - לא תוכלי להחליף אותו באחר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "בגדי ים - גם במידות גדולות"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים