שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקר: כמה יעלה לכם להזמין רופא הביתה
  חום שעולה באישון לילה או ילד שהתעורר עם כאבי אוזניים הם סיבה מספיק טובה להזמין רופא הביתה. כמה עולה ביקור רופא, באילו שעות כדאי להזמין וכמה צריך לשלם עבור התרופות
  שירותי בריאות כללית מכבי מאוחדת לאומית 
  ביקור-רופא נ.ט.ל.י. מוניטור ילדים 
  גל השפעת המבשר את החורף המתקרב מעלה את הביקוש לשירותי ביקורי בית של רופאים, תופעה שצוברת תאוצה בשנים האחרונות. לדברי יריב לרנר, מנכ"ל נ.ט.ל.י, חברת שירותי רפואה דחופה המנסה בשנים האחרונות להגדיל את אחיזתה בשוק ביקורי הבית, צפוי להירשם אצלם גידול של למעלה מ-30% בפניות לחברה במהלך החורף הקרוב. זאת בעקבות הסכם שחתמה לאחרונה החברה עם כללית-מושלם. לרנר אומד את שוק ביקורי הבית של הרופאים בכ-50 אלף שקל בחודש. יצחק נהון, מנכ"ל ביקור-רופא שבבעלות שח"ל, הנחשבת לחברה הגדולה בתחום, מדבר על כ-40 אלף ביקורי רופאים בבתים פרטיים בחודש. בתחום פועלות עשרות חברות רובן מקומיות.

   

  לפני כחמש שנים היה קשה מאוד להשיג רופא מבלי להסתכן בחשבון מנופח. כיום ביקורי הבית נגישים יותר ושווים לכל נפש. אומנם קיימת עדיין שכבת שמנת של רופאי צמרת, ראשי מחלקות או מומחים בתחומיהם, שכדי להשיג ביקור בית שלהם משלמים סכומים שבין 500 ל-2,000 שקל ויותר לביקור, אבל כשמדובר במי שחומו עלה באישון לילה או ילד שנתקף בכאבי אוזניים, הזמנת רופא לביקור בית פשוטה מבעבר.

   

  כל קופות החולים מציעות שירותים של ביקורי רופאים בבית, במחירים סבירים, במיוחד כאשר מדובר במבוטחי הביטוחים המשלימים. בדרך כלל מדובר ברופאים כלליים ולא ברופאים המתמחים ברפואת ילדים או קשישים. גם לרנר, גם נהון וגם בקופות החולים טוענים כי רוב הרופאים שהם מפעילים עובדים במערכת הבריאות כרופאים בקופות-החולים או רופאים בבתי-חולים המשלימים הכנסה בשעות הלילה, בשבתות ובחגים. "רק חלק קטן מ-250 הרופאים שאנחנו מעסיקים הם מתמחים, חלק קטן נוסף שייך לרופאים שיצאו לפנסיה מוקדמת בגילאי 55-60, אומר נהון מביקור-רופא. הרוב המכריע של הפונים לתחום הם עולים ממדינות חבר העמים.

   

  משרד הבריאות לא מפקח

   

  למרות העלייה בנגישות הביקורים רמת הרופאים לא אחידה ואין פיקוח של משרד הבריאות. הגופים מנהיגים פיקוח עצמי והפערים ברמות השירות בין החברות דרמטי. החברות הגדולות יותר מכניסות ציוד מתקדם, בעיקר בתחום הבדיקות, כמו ערכת משטח הגרון של ביקור-רופא (ראו מסגרת).

   

  "היעדר הפיקוח גורם בחברות הקטנות לתופעה של רופאים שיוצאים לא פעם עם ציוד דל, לא מתוחזק, לפעמים אפילו עם רשיון לא תקין. הרופאים של שירותי ביקורי הבית נושאים בתיקיהם מלאי של עשרות תרופות שונות, חלקן פחות פופולריות", מסביר יריב לרנר. "חשוב להקפיד להוציא מהתיק מדי יום תרופות שפג תוקפן. בהיעדר פיקוח אי-אפשר לדעת אם הדברים נעשים תמיד".

   

  יחד עם זאת מן הראוי לציין כי המ חיר שמשלם הצרכן תמורת ביקור הרופא ברוב המקרים איננו מעיד על איכות הרופא אלא על מידת סבסוד השירות וההסכם עימו קשורה החברה המפעילה.

   

  הצעות ומחירים:

   

  שירותי בריאות כללית
  בשעת פעילות המרפאה יש לפנות לרופא במרפאה. אם המצב הרפואי מחייב יגיע רופא לבית החולה. לאחר שעות הפעילות יש ל"שירותי בריאות כללית" הסכמי שירות עם חברות פרטיות, כמו ביקור-רופא ומלרם, המבצעים ביקורי בית בלילה לאחר סגירת המר"מ, בין חצות 6:ל-00 בבוקר. באזורים שבהם אין מוקדי לילה ובמקרים חריגים, שבהם החולה לא מסוגל להגיע למוקד חירום, ניתן להזמין רופא הביתה

  החל מהשעה 20:00.

   

  המחיר: הביקור כרוך בהשתתפות עצמית של 90 שקל. לקוחות "כללית מושלם" זכאים לביקור בית של רופא ילדים בלילה, בשבת ובחג בהשתתפות עצמית של 49 שקל בלבד.

   

  לאן לחייג: ביקור-רופא 1-700-70-51-01 או 1-800-22-66-50. מלרם 1-800-22-33-12 או 1-700-703-500. בכל מקרה ניתן להתקשר למרכז שירות לקוחות "כללית קול" (*2700 מכל טלפון) כדי לברר איזו חברה נותנת שירותים באזור מגוריו של הלקוח.

   

  חזור למעלה
  מכבי
  הקופה מספקת שירות של ביקורי בית באמצעות חברת ביקור-רופא בכל שעות היממה בכל רחבי הארץ.

   

  המחיר: 60 שקל. אם רופא החברה אינו מזהה את המטופל כחבר קופה הוא יגבה ממנו סך של 190 שקל והמבוטח יקבל החזר של 130 שקל. במקרה של מתן אנטיביוטיקה ישלם המבוטח לרופא 15 שקל ללא החזר.

   

  אם חבר מופנה על-ידי רופא ביקור בית למיון המחליט לאשפזו הוא זכאי להחזר על ביקור הרופא. אם הרופא מחליט לפנותו באמבולנס לבית-חולים ומציין זאת במפורש על טופס ההפניה זכאי המבוטח להחזר מלא.

   

  לאן לחייג: ביקור-רופא 1-800-22-50-06.

   

  חזור למעלה
  מאוחדת
  בשעות שבהן סגורות מרפאות הקופה, בין 19:00 בערב ועד 6:00 בבוקר למחרת ובשבתות ובחגים (מכניסת השבת או החג ועד יום א' או היום שלמחרת החג ב- 6:00 בבוקר) ניתן להזמין רופא באמצעות מוקד ביקור-רופא.

   

  המחיר: המבוטח מחויב בהשתתפות עצמית של 75 שקל. מבוטח בביטוח משלים "מאוחדת שיא" ישלם השתתפות עצמית של 25 שקל. בשעות בהן מרפאת הקופה פתוחה

  רשאי מבוטח, הזקוק בדחיפות לביקור רופא ונבצר ממנו להגיע למרפאת הקופה להתקשר לסניף הקרוב למקום מגוריו ולהזמין ביקור רופא מטעם הקופה. הביקור כפוף לאישור מנהל הסניף. התשלום – 85 שקל. אם לא מתאפשר לרופא מטעם הקופה להגיע יוזמן רופא מחברת ביקור-רופא. לפי הצורך משאיר הרופא למבוטח מנת תרופות חיוניות שתספיק עד המועד הקרוב בו נפתחים בתי-המרקחת. אספקת התרופות ללא חיוב נוסף.

   

  לאן לחייג: ביקור-רופא 1-800-22-50-06

   

  חזור למעלה
  לאומית
  מאפשרת הזמנת ביקורי רופא בבית הלקוח בכל הארץ מחברת ביקור-רופא ובמחוז צפון ובירושלים גם מחברת מלר"מ. הזמנות אפשריות בכל יום בין השעות 19:00 בערב עד 6:00 בבוקר ובימי שישי וערבי חג מהשעה 10:00 בבוקר עד יום א' או למחרת החג בשעה 6:00 בבוקר.

   

  המחיר: 85 שקל לחבר קופה שאיננו עמית בביטוח משלים, 75 שקל לחבר ב"לאומית כסף" ו-45 שקל לחבר נב"לאומית זהב". ניתן גם להזמין רופא בשעות היום בין השעות 6:00 בבוקר עד 19:00 בערב, אבל אז המחירים גבוהים יותר ומגיעים ל-160 שקל לביקור, לכל לקוחות הקופה.

   

  הרופא מחויב להחזיק אצלו תרופות פופולריות, כולל אנטיביוטיקות ואם יש צורך ישאיר לחולה אספקת תרופות ל-24 שעות הכלולה במחיר הביקור.

   

  לאן לחייג: ביקור-רופא 1-700-705-101. מלר"ם 1-800-22-33-12.

   

  חזור למעלה
  ביקור-רופא
  עורכים ביקורי רופאים עבור קופות חולים, התעריף הנגבה משתנה מקופה לקופה לפי המפורט, במקביל החברה מבצעת ביקורי רופאים עבור המבוטחים בביטוחים רפואיים פרטיים בחברות הביטוח כשהמחירים נעים בין 50 ל-100 שקל לביקור, תלוי במרכיבי הפוליסה של תוכניות הביטוח השונות.

   

  לאן לחייג: 1-700-70-51-01

   

  חזור למעלה
  נ.ט.ל.י.
  מספקת שירותי ביקורי רופא לקופות החולים. באחרונה חתמה על הסכם עם כללית מושלם. שירותי ביקור רופא כלולים גם במסגרת מנויי החברה וכמו כן היא מספקת שירותי ביקורי רופאים לקריאות פרטיות של כל המעוניין בביקור במחיר של 250 שקל.

   

  לאן לחייג: 1-800-800-866

   

  חזור למעלה
  מוניטור ילדים
  מספקת שירותי רפואה דחופה, ביקורי בית וניטור לב מהבית לילדים ולתינוקות. מדובר בשירות חדש המיועד לתינוקות וילדים עם הפרעות בקצב לב או חשד לקיומן. ניתן להצטרף מהיום הראשון ללידה עד גיל 18, כשהשירות ניתן בפריסה ארצית. ניתן להיות מנוי למספר חודשים או לתקופה ארוכה יותר.

   

  מחיר המנוי – 219-329 שקל לחודש, תלוי בתקופת המנוי הנעה בין חודש לשנה (ככל שהמנוי לתקופה ארוכה יותר המחיר החודשי יורד). במסגרת המנוי למבוגרים שמספקת החברה האם, מוניטור שירותי רפואה דחופה (בתשלום חודשי של 179 שקלים), ניתן גם להזמין ביקורי רופא 24 שעות ביממה ללא תשלום נוסף הכוללים גם מתן טיפול תרופתי ראשוני.

   

  לאן לחייג: 1-700-700-663

   

  חזור למעלה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סקר: כמה יעלה לכם להזמין רופא הביתה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים