שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לוח שנה עברי
  דוגמה מוצלחת ללוח עברי אשר דרכו ניתן לדעת תאריכים עבריים ואירועים הוא Kaluach, לוח שנה עברי/לועזי, שמסודר כלוח חודשי הניתן להצגה כשהלוח ה"מוביל" הוא הלועזי (כלומר מתחיל מה-1 לחודש לועזי ובמקביל מוצגים התאריכים העבריים)

  יש שנים עם תקופת חגים מוצלחת, שבה החגים נופלים רק על ימי עבודה. אבל לוחות השנה שמגלים את התאריכים מופיעים רק כחודשיים לפני תקופת החגים, וזה לפעמים מאוחר מדי: מה אם אתם צמים בתאריכים עבריים מסוימים,

  חוגגים אירוע כלשהו על פי תאריך עברי או סתם מרגישים תאווה בלתי מוסברת לבדוק מתי מתחיל חשוון? איך תשיגו את המידע הזה?

   

  אפשרות אחת - מצוינת לחובבי הנייר - היא להחזיק בהישג יד לוח שנה איכותי שכולל גם קצת תאריכים לטווח ארוך.  אפשרות שנייה - מצוינת לחובבי האינטרנט - היא להשתמש באחד מאינספור הלוחות העבריים שהרשת מציעה. אפשרות שלישית - קצת יותר רצינית - היא להיות בעליו הגאים של לוח שנה עברי למחשב.

   

  דוגמה מוצלחת ללוח כזה היא Kaluach, לוח שנה עברי/לועזי, שמסודר כלוח חודשי הניתן להצגה כשהלוח ה"מוביל" הוא הלועזי (כלומר מתחיל מה-1 לחודש לועזי ובמקביל מוצגים התאריכים העבריים) או העברי (מתחיל מ-א' לחודש עברי ובמקביל מוצגים התאריך הלועזיים).

   

  כמו כן,

  ניתן להציגו בעברית ובאנגלית, ולמרות שהעברית לא תמיד מושלמת - בחלק מהמקרים האותיות אינן מוצגות כראוי - זה לא מפריע לעבודה השוטפת. לחיצה על יום מציגה בחלקו התחתון של החלון פרטים רבים שמחושבים על פי מיקום המשתמש (אותו ניתן לקבוע): זמן עלות השחר, זמן טלית ותפילין, חצות היום, שקיעת החמה, צאת הכוכבים, מנחות וכו'. חשוב לשים לב שכל הזמנים מוצגים על פי שעון חורף.

   

  אפשרות חשובה נוספת היא האפשרות להוספת אירועי משתמש כמו ימי הולדת. את האירועים ניתן להוסיף בציון סוג (חד פעמי, שנתי, יום הולדת לזכר, לנקבה, יום השנה לבני אשכנז ויום השנה לבני ספרד), וניתן לבחור תאריך לועזי או עברי.

   

  רישיון: "Careware" (חינם עם בקשה לתרום לבית הכנסת של גינות שומרון).

  הורדה: לחצו כאן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לוח שנה עברי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים