שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רולס רויס הגיעה לישראל
  עשירי ישראל היכונו. רולס רויס, מי שהוגדרה בעבר כיצרנית המכונית הטובה בעולם, פותחת סניף ישראלי. ואתם יודעים איך זה: אם השאלה הראשונה שלכם היא "כמה תעלה", סביר להניח שהיא ממש לא בשבילכם

   

  סביר להניח שקהל היעד של המותג רולס רויס בארץ עומד על מספר רוכשים בודדים בלבד. יש גם להניח שחלקם לפחות, גם אם מסוגל מבחינה כספית, לא יעז להסתובב על כבישי ישראל עם המכונית שעדיין מגדירה את המושג "לנקר עיניים". ובכל זאת, זה לא מפריע ליצרנית מכוניות הפאר רולס רויס, להודיע היום כי היא עומדת להתחיל בשיווק מכוניות מתוצרתה גם בישראל. המחיר, למי שבכל זאת לא יכול להתאפק, החל מ-4.3 מיליון שקל.

   

  צעד היסטורי

   

  סביר להניח שגם אם אינכם חובבי רכב, את שמו של המותג הכי יוקרתי בעולם המוטורי אתם מכירים היטב. רולס רויס, מותג היוקרה הבריטי הוותיק, נחשב זה עשרות רבות של שנים לאחד המפורסמים, המוערכים והנחשקים בעולם. ועכשיו הוא נוחת בארץ, תוך כוונה להיחשף לראשונה לקהל בתערוכת אוטומוטור הקרובה. וזה המקום להדגיש. הפרימיירה המקומית תהיה אמנם בתערוכה, אך לא מדובר במכונית שהגיעה לכאן רק לצרכי תצוגה. שיווק מסודר - עד כמה שניתן לכנות כך מכירה של מספר מכוניות בודדות בשנה לכל היותר - מתחיל ממש בימים אלה. במילים אחרות, לא רק שבימים הקרובים נספר לכם איך היא מסתדרת עם כבישי ישראל, אלא אתם יכולים כבר לגשת ולהזמין אחת.


   

  האם המשמעות היא שבקרוב יפתח כאן אולם תצוגה ורשת שירות חדשה? התשובה היא לא. מבחינת רולס, מדובר בשיטה יוצאת דופן של שיווק תחת הכותרת "אזור לבן", בו נכלל גם השוק הישראלי. מדובר בפעילות שהחלה אשתקד במזרח אירופה, ולפיה נמכרות מכוניות רולס רויס ללא יבואן מקומי, אך בסיוע נציג ב.מ.וו (בעלת הבית) באותו אזור. המשמעות מבחינתנו היא שאת העסק ינהלו כאן אנשי "קמור", יבואני ב.מ.וו לישראל.

   

  מדובר בפעילות המיועדת למדינות בהן פוטנציאל המכירות נמוך מ-25 מכוניות בשנה. מבחינת היצרן זה אומר ששירות ראשוני יינתן בסוכנויות ב.מ.וו, בעזרת מחשבים וציוד הולמים המיודעים לכך. אם יהיה צורך בטיפול מורכב יותר, ישלחו לישראל "הרופאים המעופפים" של רולס רויס, שמתחייבים להתייצב לקריאה תוך 24 שעות. במקרים קיצוניים עוד יותר, בהם לא יתאפשר תיקון במקום, יוטסו המכוניות למוקד החברה במינכן.


   

  הרלד הופמרקריכטר, מנהל המכירות "באיזורים הלבנים" עמו נפגשתי היום, מספר שהגיע לכאן לצורך שיחה ראשונית עם לקוחות פוטנציאלים. "אנחנו פונים

  לכ-70,000 לקוחות אפשריים בכל העולם. אנשים עם הון רציני, שבידם כ-30 מיליון דולר פנויים לבזבוז, ובחניה שלהם כבר נמצאות 15-10 מכוניות. ותתפלא, אבל יותר ממחצית הלקוחות שלנו נוהגים בעצמם".

   

  ומה הוא יכול לספר על הסכום העצום שעולות המכוניות שלו? "הלקוחות שלנו לא אוהבים לדבר על מחיר, וגם אני לא. זה פחות חשוב להם. קודם כל אנחנו מציגים להם את המכונית, את האפשרויות השונות לעיצוב הפנים והאבזור, ויחד עמם בונים את הרולס רויס המתאימה. רק בסוף מדברים על כסף".

   

  לכבוד האירוע ההיסטורי נחתו שתי מכוניות רולס רויס בארץ. אחת מהן תוקצה להיכרות מעשית עם קהל הלקוחות הישראלי לפני שתחזור לאירופה, ואילו השניה זמינה למכירה. בקמור מתכוונים להפגיש בימים הקרובים כמה עשרות לקוחות פוטנציאליים עם המכונית החדשה, ותג המחיר שיוצא להם, כך דני ברנר, בעלי קמור רכב, יעמוד על 4.3 עד 4.6 מיליון שקל. למי הוא מעריך שהמכונית פונה? "יש בארץ אנשים שקונים מטוסים ויאכטות", אומר ברנר, "ואלה גם האנשים שיתעניינו ברולס-רויס".

   

  "אל תשווה למאייבך"

   

  צביקה צימרמן, מנכ"ל ב.מ.וו-ישראל, צופה מכירה של שלוש עד ארבע מכוניות בשנה, כאשר ראשונה עשויה להגיע כבר בשנת הדגם הקרובה. כרגע הוא אינו מעוניין לפרט בנוגע למחיר הרכישה, ונראה כי הוא בהחלט חושש כי הדימוי המסנוור ירחיק לקוחות אפשריים. לכן הוא גם מבטיח כי הלקוחות יהנו מדיסקרטיות מלאה. 

   

  לפני שנתיים ראינו את מאייבך מגיעה לארץ, מתחילה תהליך ובסוף קיבל היבואן "רגליים קרות". יתכן שזה מה שיקרה גם במקרה של רולס רויס?

   

  "אין שום בסיס להשוואה מול מאייבך. רולס רויס מוכרת יותר, נחשבת יותר ויקרה יותר. ההשוואה אינה במקומה. בכל מקרה, הפעילות שלנו שונה לגמרי ואינה תלויה בהזמנות. אנחנו הרי לא יבואנים במלוא מובן המילה, אלא מסייעים ליצרן להגיע ללקוחות בארץ ולשרת אותם. לכן אין שום קשר למספר ההזמנות".


   

  האם אנחנו צפויים לראות מכונית כזו באולם התצוגה ברחוב המסגר, האם הסמל המוכר יופיע ברשת המוסכים?

   

  "לא תהיה מכונית תצוגה בארץ, והסמל לא יגיע לאולמות ולא למוסכים. יהיה איש מכירות אחד של ב.מ.וו, שיסייע בתחום".

   

  אז איך יוכלו לקוחות להזמין מכונית, אם לא תהיה אחת לדוגמה?

   

  "מכיוון שהמכונית נתפרת לפי רצונו המדויק של הלקוח, הרי שלקוחות רציניים יוטסו לגודווד, אנגליה, כדי לבצע הזמנה סופית. אז גם יסגר עניין המחיר".

   

  מישהו מעוניין?

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רולס רויס הגיעה לישראל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רולס רויס. נחשבה במשך עשורים לפסגת תעשיית הרכב
  גם היום המוניטין טוב
  רולס רויס פנטום, היחידה בהיצע כרגע
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים