שתף קטע נבחר

בית משפט: מיקרוסופט תשלם פיצויים עקב פיראטיות

חבר מושבעים בבית משפט בטקסס קבע כי מיקרוסופט הפרה פטנטים של דיוויד קולווין בטכנולוגיה האנטי פיראטית שלה. מיקרוסופט: הטכנולוגיה שלנו פותחה קודם

חבר מושבעים בבית משפט בטקסס, ארצות הברית, פסק ביום ד' פיצויים בסך 133 מיליון דולרים לתושב מישיגן במשפט פטנטים שניהל נגד החברות מיקרוסופט ואוטודסק.

 

מיקרוסופט תאלץ לשלם 115 מיליון דולרים, ואילו אוטודסק חויבה בתשלום 18 מיליון דולרים לדיוויד קולווין, מייסד z4 Technologies, שתבעה את שתי חברות התוכנה, בטענה כי יישמו פטנטים שלו בטכנולוגיות אנטי פיראטיות שפיתחו.

 

"אנו מאוכזבים מהפסיקה וממשיכים לטעון כי לא בוצעה הפרת זכויות מכל סוג", מסרה דוברת החברה. לטענת מיקרוסופט, החברה פיתחה טכנולוגיות אנטי פיראטיות משלה, שתכליתן לאפשר את הפעלת המוצרים רק ללקוחות מורשים, הרבה לפני ש- z4 Technologies הגישה בקשה לרישום הפטנטים שלה. 

 

אנשי חברת אוטודסק לא היו זמינים לקבלת תגובה, וכן לא ניתן היה להשיג את תגובתו של קולווין.

 

דוברת מיקרוסופט מסרה כי החברה ממתינה לפסיקה של חבר המושבעים בנושאים נוספים שמצויים תחת עיונו, לפני שתחליט על צעדיה הבאים. לדבריה, בית המשפט לא פסק עדיין בטענה של מיקרוסופט כי z4 הסתירה ביודעין מידע אודות טכנולוגיות להפעלת מוצר של חברות אחרות כאשר הגישה את בקשות הפטנטים שלה למשרד הפטנטים וסימני המסחר האמריקני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקרוסופט. שוקלת אם לערער
מומלצים