שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מוקסיפן לדלקת גרון - מספיק פעם ביום
  הרופא רשם אנטיביוטיקה לדלקת גרון אבל אתם מותשים ליטול אותה שלוש פעמים ביממה? מחקר חדש מגלה כי די במנה אחת ליום של מוקסיפן כדי להכחיד את החיידק

  תפקידה העיקרי של האנטיביוטיקה מוקסיפן נגד החיידק סטרפטוקוקוס הגורם לדלקת גרון הוא במניעת חדירת החיידק ללב. אלא שרבים מתקשים לעמוד בטיפול האנטיביוטי הנמשך 10 ימים, בשל הצורך ליטול את התרופות מוקסיפן שלוש פעמים ביממה או רפאפן פעמיים ביממה. עתה מגלים חוקרים כי די במינון של פעם ביום כדי להכחיד את החיידק.

   

  ללא טיפול אנטיביוטי, עלול החיידק סטרפטוקוק לגרום למחלה סוערת הקרויה קדחת שגרונית – rheumatic Fever הכוללת חום, דלקות מיפרקים, מחלת מסתמי

  לב והפרעות נוירולוגיות. למעשה, הסיבה העיקרית למתן אנטיביוטיקה לדלקת גרון, היא מניעת הקדחת השגרונית, שכן האנטיביוטיקה אינה מקצרת משמעותית את משך דלקת הגרון עצמה.

   

  המחקר החדש עליו מדווח כתב העת Archives of Disease in Childhood בגליונו החדש, נערך ע"י חוקרי אוניברסיטת אוקלנד בניו זילנד. במחקר השתתפו 353 ילדים שלקו בדלקת גרון שנגרמה על ידי החיידק סטרפטוקוק מקבוצה A, הגורם למרבית מקרי דלקת הגרון בילדים.

   

  במסגרת המחקר חולקו הילדים לשתי קבוצות: האחת טופלה באמוקסיצילין (השם הגנרי של מוקסיפן) אחת ליממה, והשניה טופלה בפניצילין פעמיים ביממה, למשך 10 ימים. החוקרים נטלו משטח גרון מלוע הילדים ביממה ה-3 לאחר תחילת הטיפול האנטיביוטי, ובהמשך ביממות ה-6, 12, 16, 26 ו-36 לאחר תחילת הטיפול. מהמחקר עלה כי בשתי הקבוצות הוכחד החיידק והתסמינים נעלמו באופן זהה.

   

  החוקרים סיכמו כי מתן של אמוקסיצילין פעם ביום, יעיל באופן דומה למתן של פניצילין פעמיים ביממה בהכחדת החיידק סטרפטוקוק הגורם לדלקת גרון. מינון של פעם ביממה קובעים החוקרים, גם ישפר את היענות החולים לנטילתו והוא לדעתם טיפול עדיף לדלקות גרון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מוקסיפן לדלקת גרון - מספיק פעם ביום"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים