שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שיר לכבוד הרב אליהו: חי-חי רבנו מרדכי
  לפני כחצי שנה, על שולחן השבת, הגה מיכאל נחמן שיר לדמותו ולכבודו של הרב מרדכי אליהו. מאז הוא עמל על הפקתו, וכעת - כשהרב מאושפז בבית החולים - הוא מוציא אותו לאור. הפזמון: חי-חי רבנו מרדכי

  בזמן שהרב מרדכי אליהו מאושפז בבית החולים "שערי צדק" בירושלים, ותפילות למענו נערכות ברחבי הארץ, אל תחנות הרדיו יוצא שיר חדש - שכל כולו מוקדש לדמותו ולכבודו. מיכאל נחמן, מי שעומד מאחורי השיר, מספר כי התלבט קשות אם לשחרר את השיר להשמעה בעיתוי כזה, ולדבריו העז לעשות כן רק לאחר שקיבל את הסכמת בנו של הרב הראשי לשעבר, הרב שמואל אליהו.  

   

  נחמן, קופירייטר בן 37 ממבשרת ציון, מספר כי השיר נולד לפני כחצי שנה על שולחן השבת בביתו, והושר לראשונה בבית הכנסת "חזון יחזקאל" קרוב לבית מגוריו. מילות הפזמון שלו, הקוראות "חי-חי, רבנו מרדכי", מקבלות בתקופה זו משמעות עמוקה.

   

  "השיר עבורי הוא בעצם הכרת הטוב כלפי הרב", מסביר נחמן, "אני חושב שאין ראוי ממנו לכתיבת שיר, בהיותו אדם שכל מהותו היא השפעת טוב על ישראל. כשכתבתי אותו, לנגד עיניי עמדה דמותו הגדולה והקורנת של הרב שליט"א, שתורתו, ענוותנותו, מידותיו והנהגותיו היו לי מקור השראה.

   

  "מה שעומד לנגד עיניי בפרסום השיר הוא השאיפה לשמח את קהל אוהביו ומוקירי דרכו של הרב, בימים לא פשוטים אלו. באחת המודעות שקראו לתפילה המונית עבור בריאותו של הרב צוין כי הוא זקוק לרחמי שמיים רבים, לעניות דעתי - אנו זקוקים לרחמי שמיים רבים לא פחות ממנו כדי שהוא יישאר עמנו".

   

  בשיר שזר נחמן פרטים מהביוגרפיה של הרב, דרכו ההלכתית, הרבנים שעיצבו את דמותו התורנית, הנהגותיו ומקורותיו. הפעם הראשונה שבה הושמע היתה בעצרת "הקבלת פני רבו" בחול המועד פסח ברובע היהודי.

   

  נחמן מספר כי כשביקש את חוות דעתו של הרב על השיר, הוא אמר: "למילה אמן יש שתי משמעויות - האחת היא 'נכון', והשנייה היא 'הלוואי שכך יהיה'. על השיר הזה אומר 'הלוואי'".

   

  על השאלה האם אין בשיר משום גאווה מסוימת לרב אומר נחמן כי מהותו של השיר היא הצגת הרב כממשיך דרכם של רבנים ידועי שם, ומעבר לכך יש בו מעין הכרה של תלמידיו באישיותו הגדולה. "כשהרב מגיע לכל מיני מקומות שרים לו תלמידים 'שאו שערים ראשיכם' ואני חשתי שמגיע לו משהו מיוחד", הוא מסביר.

   

  עלות הפקת השיר מומנה מתרומות, כשמשתתפים רבים בהכנתו העניקו את חלקם בפרויקט ללא כל תמורה כספית, בהם גם הזמר יהודה זייתון. ההכנסות - אם השיר יופנה לשיווק - יועברו לצדקה.

   

  מילות השיר:

  חי-חי רבנו מרדכי

  ממשיך דרך "הבן-איש חי"

  אור זרוע משמיים

  רבנו יוסף חיים

   

  בכל ביתי הוא נאמן

  בן הצדיק רבי סלמאן

  ה' ישמרהו ויחיהו

  רבי מרדכי אליהו

   

  חי –חי- רבנו מרדכי...

   

  רבי ישראל אביחצירא

  נתן לו הגלימה

  "בבא סאלי" לו הבטיח

  עמה יקבל משיח

   

  חי –חי- רבנו מרדכי...

   

  מאשמורת אחרונה

  מזומן לתפילה

  בקהלו תן חלקי

  המקובל "הא-ל וקי"

   

  חי –חי- רבנו מרדכי... 

   

  במעלת הישישים

  בנם של קדושים

  מקובל בכל עמו

  פאר ה"כרם שלמה"

   

  חי –חי- רבנו מרדכי...

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שיר לכבוד הרב אליהו: חי-חי רבנו מרדכי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים