שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "הוא אוהב לשכב איתי בזמן מחזור, זה בסדר?"
  בגדול, אם זה בסדר לך ובסדר לו... אז זה בסדר! קיום או אי קיום יחסי מין בזמן הווסת הוא בעיקר תולדה של מוסכמות חברתיות ודתיות, אבל אין כל מניעה רפואית חד משמעית ליחסים בזמן המחזור. תראי מה מספרת בנושא זה אריקה ג'ונג

  שאלה:

  לחבר שלי ולי יש סקס נהדר, בתדירות של פעם ביומיים-שלושה. הוא לא עושה עניין מהמחזור החודשי שלי, לא מפריע לו הבלגן, הוא אומר שאני יכולה להתקלח ממש לפני ולשים מגבת מתחת לטוסיק ליתר ביטחון. אם אני שמה טמפון, אין לו בעיה גם לרדת לי בזמן מחזור (אני דווקא בשיא החשק שלי).

   

  מצד אחד מוצאת חן בעיניי הפתיחות שלו, ומחמיא לי שהוא לא נגעל משום דבר בקשר אליי. מצד שני, אני קצת חוששת שיש איזו סיבה לא לקיים יחסים בזמן מחזור. אני יודעת שיש גברים, בכלל לא דתיים, שזה אצלם "טאבו". האם זה בסדר?

   

  תשובה:

  בגדול, אם זה בסדר לך ובסדר לו... אז זה בסדר!

   

  קיום או אי קיום יחסי מין בזמן הווסת הוא בעיקר תולדה של מוסכמות חברתיות ודתיות, אבל אין כל מניעה רפואית חד משמעית ליחסים בזמן המחזור.

   

  בתרבויות רבות מקבלת הווסת התייחסות רחבה. על פי ההלכה, בתקופת הווסת ומספר ימים לאחריה האשה נחשבת "נידה", ואסור לה לקיים יחסי מין בתקופה זו. נושא זה מכונה בשיח הדתי של ימינו "טהרת המשפחה" ונחשב סממן עיקרי להשתייכות לקהילה הדתית. לאחר תום הווסת על האשה להמתין שבעה ימים "נקיים", ובסיומם להגיע לטבילה במקווה. האשה אמורה לוודא באמצעות החדרת פיסת בד לבנה שהדימום אכן פסק, ואז היא מותרת.

   

  מסיבות פיזיולוגיות, בתקופת המחזור יש שינויים בגוף האשה, קיימת רגישות שונה באיברי המין. יש נשים שדווקא בימים אלו מרגישות מאוד חופשיות, מפני שאין חשש מהריון, ויש להן חשק.

   

  אבל לא כל הנשים אוהבות לקיים יחסי מין בתקופה זו. יש נשים, וגם לא מעט גברים, שבניגוד לחבר שלך, מרגישים שאיבר המין הנשי אינו נקי בזמן הווסת, גם אם האשה התקלחה ממש לפני הסקס והכניסה טמפון חדש (כמובן, יש להוציא את הטמפון בתום הסקס האוראלי אם רוצים לקיים מגע מיני עם חדירה). אלה החוששים יימנעו ממגע מיני כלשהו, שלא לדבר על סקס אוראלי, בימים אלו.

    


  משך החוצה את הטמפון בשיניו בארשת מנצחים

   

  "הו, זיון מרוכסן! הו, פנטזיות בלתי אפשריות שמתגשמות! בין התנפל על המיטה כמו ברווז על מים, כמו דב הקוטב על שלג, כמו מזה-רעב על נתח בשר. אפשר היה לחשוב, לפי הדרך בה התנפל על גופה של איזדורה, שהוא רעב לגוף של אשה כל חייו... הוא היה כל כך רעב, כל כך להוט (ועם זאת, כל כך טהור ברעבונו ובלהיטותו), שאיזדורה רצתה לומר 'תירגע, תירגע, אף אחד לא ייקח את זה ממך', אבל נמנעה שמא תיתפס ההערה כזילזול במיניותו השופעת. לא היו לו עכבות של טעם או של ריח, היה ברור שהוא מתענג על ריחות, על מיצים, על זיעה, על דם. הוא צלל אל ערוותה בהתלהבות רבה, פישק אותה, מצא את החוט הלבן שהשתלשל לו משם בצניעות ומשך החוצה את הטמפון בשיניו בארשת מנצחים.

   

  'אה-הא! חוט!' הפטיר בין שיניו הקפוצות. הוא לעס קצת את הטמפון, טעם אותו, השליך אותו ארצה וצלל שוב, לשונו שלוחה. הוא ניגן נעימות תאווה על הדגדגן שלה, השקיע בחריץ אצבע מיומנת, עיסה אותה שם במיומנות, לשונו מסתררת על דגדגנה וידו האחרת לוחצת על בטנה, עשה את כל הדרך פנימה, אל הדופן הפנימית, אל הנקודה המתוקה ביותר. עד מהרה היתה לה האורגזמה הפועמת ביותר שהיתה בחייה".

   

  -מתוך "מצנחים ונשיקות" מאת אריקה ג'ונג (ספרי ארז – זמורה ביתן. תרגום: שרית פרקול)


   

   

  אם החבר שלך אינו רואה בסקס בזמן המחזור פעילות בלתי אסתטית, נראה שאין בעיה עם זה. בכל מקרה, כמו בכל דבר אחר בזוגיות, חשוב שתהייה גישה פתוחה וחיובית מצד שני בני הזוג. אבל כדאי לדעת שבקיום יחסי מין בזמן הווסת, בגלל המגע עם הדם, ניתן להידבק בקלות רבה יותר במחלות, לכן רצוי להשתמש בקונדום. 

   

  מימין יש סקר בנושא, נשמח אם תשתתפו!

   

  • עידן מיליצ'ר הוא סקסולוג ומטפל זוגי. ניתן לשלוח שאלות למערכת, אבל לצערנו אין אפשרות לקבל תשובה אישית לכל פונה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""הוא אוהב לשכב איתי בזמן מחזור, זה בסדר?""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים