שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  7 ישראלים תקועים בסופת שלגים בהודו
  המטיילים תקועים זה שבוע בין לה למנאלי שבצפון המדינה וממתינים לחילוץ באוהל. הצבא ההודי מצניח להם מנות מזון

  תקועים בשלג: שבעה תרמילאים ישראלים תקועים כבר שבוע בין העיר לֶה למנאלי שבצפון הודו. זאת, לאחר שנקלעו לסופת שלגים, יחד עם תיירים נוספים. הצבא ההודי הצניח עבורם אוהלים, שמיכות ומזון, אולם לא ברור מתי יחולצו. זאב זפרן, אביו של אחד המטיילים סיפר הבוקר ל-ynet כי "הבן שלי סיפר שקר מאוד ושידר אותות מצוקה".

   

  לדברי זפרן, אתמול (יום ג'), סמוך לשעה 11:30, קיבל טלפון מדותן בנו שהחליט לעדכן את אביו במצבו. "הוא סיפר שהם לא נמצאים בעיר אלא תקועים ליד בסיס צבאי גדול בדרך למנאלי. הבנתי שהצבא ריכז באזור אחד את כל התיירים שם. כמה עשרות כלי רכב", הוא אומר.

   

  לדבריו, "הבן שלי שידר אותות מצוקה. מצד אחד לא רצה שאדאג יותר מדי, ומצד שני רצה שיחלצו אותם. זאת הייתה השיחה האחרונה בינינו. אני מודאג ומאוד מקווה שיהיה בסדר.

   

  "דותן סיפר שמדובר בישראלים שהגיעו לאזור בשלוש קבוצות שונות ותקועים שם כמעט שבוע. הוא אמר שקר מאוד והטמפרטורות נמוכות מאוד. הבנתי שאין להם מספיק מזון. כרגע לכולם שלום, אך באזור אחר הייתה התמוטטות שלגים ונפגעו שבעה אנשים.

   

  "עושים מאמצים ליצור אתם קשר. שמענו שחולצו כמה נזירים מהמקום וכרגע מבקשים לפנות את הצירים. אנחנו בקשר עם משרד החוץ והקונסול בהודו".

   

  אב נוסף של אחד מחברי הקבוצה, יעקב קידר, שוחח אף הוא עם בנו, כפיר. "הם היו מאוד מבוהלים כשהתקשרו", סיפר ל-ynet. "הם נשמעו כמבקשים סיוע. הקונסולית מנסה להרגיע, אבל כאבא זה לא מרגיע אותי".

   
  ממשרד החוץ נמסר כי מדובר בקבוצה של שבעה ישראלים מתוך כ-40 מטיילים שנקלעו לסופה שעה שעשו את דרכם בין לה למנאלי. כעת הם שוהים באוהל מחומם, אך בשל תנאי השטח לא ניתן להנחית באזור מסוקים ולחלצם, לכן מונחתות להם מנות מזון.

   

  "קונסולית ישראל בהודו, עירית שניאור, עומדת בקשר עם המשטרה והצבא ההודי וברגע שניתן יחולצו הישראלים. כרגע מזג האוויר לא מאפשר זאת", נמסר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "7 ישראלים תקועים בסופת שלגים בהודו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים