שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מצפת עד רהט - סיבוב שני לראשות העיר
  סיבוב שני בבחירות לראשות העיר יתקיים גם בקריית שמונה, שפרעם, קריית-אונו, אשקלון, רחובות, יבנה, טמרה ורהט. בחלק מהיישובים ראש העיר לא העפיל לסיבוב השני

  ב-31 יישובים יערך היום (ג') הסיבוב השני בבחירות לראשות העיר, לאחר שבסיבוב הראשון איש לא זכה ב-40 אחוזים מהקולות. בין היישובים: קריית-שמונה, צפת, שפרעם, קריית-אונו, רחובות, רהט ואשקלון. קרוב ל-800 אלף מצביעים רשומים באותם יישובים. הקלפיות ייפתחו ב-13:00 בצהריים וייסגרו ב-22:00 בערב.

   

  בקריית שמונה יתמודדו יו"ר האופוזיציה, הרב ניסים מלכה מול רב-סרן (במיל') בנצי יעקב, שכיהן עד לא מזמן כמפקד העיר. במועצת העיר 13 חברים, למלכה שלושה מנדטים והוא נהנה מתמיכה של נציגי ישראל ביתנו ושל סיעה נוספת. ליעקב שני מנדטים במועצה והוא זוכה לתמיכה של שלוש סיעות, בהן ש"ס ורשימת צעירים.

   

  בעיר המקובלים צפת ניטש קרב צמוד בו מתמודדים ראש העיר המכהן מטעם האיחוד הלאומי-מפד"ל, ישי מימון, ומולו יו"ר האופוזיציה אילן שוחט, חבר קדימה. בסיבוב הראשון התמודדו חמישה מועמדים לראשות העיר ולמועצת העיר, בה חברים 15 איש, לא הצליחה רשימתו של מימון לעבור את אחוז החסימה. יריבו שוחט השיג שני מנדטים. במועצה החדשה - שמונה חברים נמנים על הגוש הדתי חרדי ושבעה על החילוני ומפלגת העולים.

   

  מימון: "אני בטוח שתושבי צפת רוצים להמשיך את הדרך בה התחלנו, שמקרבת בין כל הפלגים בעיר למען צפת בכל תחומי החיים". מנגד, אמר שוחט ל- ynet: "ראש העיר המכהן מנסה לקיים מערכת בחירות עם השמצות ופילוגים בין קבוצות האוכלוסייה. אני מאמין שצפת רוצה שינוי ויציאתם של כ-20 אלף בעלי זכות הבחירה להצביע יכולה להביא לשינוי המיוחל".

   

  במושבה מטולה ינסה ראש המועצה, קובי כץ, להיבחר בפעם השלישית. מולו יתמודד הרצל בוקר, מזכיר המועצה בעבר, שנתמך על ידי שני המועמדים שנשרו בסיבוב הראשון: עמיר מלצר וכפיר מעוז. כ-1,500 בעלי זכות בחירה יכריעו בין המשפחות הוותיקות והחקלאים התומכים בראש המועצה המכהן, לבין התושבים החדשים במושבה התומכים בבוקר.

   

  בקריית אונו יתמודדו ראש העיר המכהן, יוסי נשרי, מול ישראל גל. בסיבוב הראשון התמודדו חמישה מועמדים - והקרב על המקום השני היה צמוד מאוד.

   

  באשקלון יתמודדו בסיבוב השני ראש העיר לשעבר בני וקנין מול איתמר שמעוני. רוני מהצרי, ראש העיר הנוכחי, לא העפיל לסיבוב השני. מאז הבחירות אגב הוא מאושפז בבית החולים ברזילי באשקלון. שמעוני, איש קדימה, הוליך קמפיין ראוותני מאוד ונחשב למועמד מוביל . כניסתו של וקנין לפני כחודשיים טרפה מעט את הקלפים והוא נחשב בינתיים למועמד מוביל, אבל על פי הלכי הרוח בעיר נדמה כי הכל עדיין פתוח.

   

  ברחובות התמודדו בסיבוב הראשון שבעה מועמדים. בסופו של דבר עלו לסיבוב השני ראש העיר המכהן, שוקי פורר - שיתמודד מול עוזי סלנט, מנכ"ל קופת חולים לשעבר. הבוחרים יצטרכו להכריע בין הקואליציה שמציג פורר עם מפלגת הליכוד והעבודה, למול זאת של סלנט שסיכם על תמיכה של סיעת ש"ס והדתיים.

   

  גם ביבנה התמודדו בסיבוב הראשון חמישה מועמדים. לסיבוב השני עלו ראש העיר צבי גוב ארי ויריבו מאיר בן-הרוש. לקראת הבחירות הציע גוב ארי להאריך את שעות ההצבעה עד לחצות, כדי לאפשר לצופי ה"אח הגדול" להצביע לאחר תום התוכנית.

   

  בחירות יתקיימו גם באבן יהודה, בני עי"ש, גבעת זאב, קדימה-צורן, רמת-ישי ותל-מונד.

   

  סיבוב שני ברשויות הערביות

  18 רשויות מתוך ה-31 בהן יתקיימו בחירות - הן במגזר הערבי. בשפרעם, לאחר שראש העיר המכהן לא עבר את הסיבוב הראשון - יתמודדו בסיבוב השני נאהד חאזם מועמד עצמאי, הנתמך על ידי חד"ש, מול אמין ענבתאוי שנתמך על ידי בל"ד וגורמים נוספים.

   

  ביפיע יתמודדו כנאנה עימראן מחד"ש מול מועמד עצמאי, סאהר עבאס. בעראבה יתמודד עומר נאסר מחד"ש מול עלי עאסלה העצמאי. בטמרה יתמודד מועמד חד"ש מול מועמד עצמאי, שבעבר השתייך לתנועה האסלאמית הדרומית. בכפר קאסם נותר נאדר סרסור איש חד"ש לשעבר לבד. סרסור היה אמור להתמודד מול עיסא עבד אל והב, זה הוא החליט לפרוש מן המרוץ.

   

  ברהט, העיר הבדואית הגדולה ביותר בארץ, המתיחות בשיאה. ראש העיר המכהן טלאל אל-קירנאווי יתמודד מול המועמד של התנועה האסלאמית פאיז אבו סהיבן.

   

  אל-קירנאווי אמר ל-ynet: "אנחנו נערכים לקראת הסיבוב השני ורק דואגים שתהיה מערכת בחירות נקייה". מנגד, ראש התנועה האסלאמית בנגב שייח' חמאד אבו דהאבס סבור כי הכוח שלהם נמצא בעלייה. "האנשים ברהט מבקשים שינוי ולכן יש סיכוי גדול שהמועמד שלנו ייקח את הבחירות", אמר. במשטרה נערכים לשמור על 43 הקלפיות בעיר, על מנת למנוע זיופים והתפרצויות אלימות.

   

  היישובים הערבים, הדרוזים והצרקסים הנוספים, בהם יתקיים סיבוב שני, הם: בסמת טבעון, ג'וליס, כאבול, כפר ברא, כפר כמא, כפר קרע, לקיה, מרר, משהד, סג'ור, קלנסוואה ושיבלי.

   

  בהכנת הידיעה השתתפו חגי עינב, שרון רופא-אופיר, אילנה קוריאל, שמוליק חדד ואלי סניור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מצפת עד רהט - סיבוב שני לראשות העיר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הסיבוב הראשון בקריית שמונה
  צילום: אביהו שפירא
  מהצרי. לא עלה לסיבוב השני באשקלון
  צילום: גדי קבלו
  מוצר השנה
  מומלצים