שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דלקת ריאות: מספיקים גם 5 ימי אנטיביוטיקה

  לא חייבים להלעיט את הגוף בשבועיים של אנטיביוטיקה: מחקר אמריקני מגלה כי בכל הנוגע לדלקת ריאות קלה עד בינונית, מספיקים גם חמישה ימים

  החורף כבר כאן, ועמו השכיחות הגבוהה של דלקות הריאות. רובן אומנם דלקות ויראליות שאינן דורשות כל טיפול, אולם עתה מתברר כי גם במקרה של דלקות הדורשות טיפול אנטיביוטי, הטיפול לא חייב להימשך שבועיים ימים כפי שמקובל כיום.

   

  החוקרים מאוניברסיטת קליפורניה בארה"ב מצאו שטיפול אנטיביוטי של ‭5-3‬ ימים בדלקת ריאות קלה עד בינונית יעיל כמו הטיפול המסורתי במחלה, שנמשך ‭14-10‬ יום.

   

  במחקר נבדקו ‭2,796‬ אנשים שחלו בדלקת ריאות וקיבלו כמה סוגי אנטיביוטיקה, בהם תרופות ממשפחת המקרולידים (אריתרומיצין, זטו וקלאסיד) וממשפחת הקווינולונים (ציפרוגיס וטריביד‭.(‬ המטופלים חולקו לשתי קבוצות: האחת טופלה בתרופות ‭5-3‬ ימים, והשנייה קיבלה טיפול שנמשך ‭14-10‬ יום.

   

  תוצאות המחקר הראו ששיעור הכישלונות של הטיפול האנטיביוטי היה דומה בשתי קבוצות המטופלים והגיע ל‭.9%-‬ החוקרים גם לא מצאו הבדל בשיעור התמותה בשתי הקבוצות. לדברי החוקרים, טיפול אנטיביוטי למשך 10 ימים או יותר בחולים שסובלים מדלקת ריאות קלה עד בינונית לא מוצדק.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דלקת ריאות. קצר ולעניין
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים