שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  החשב הכללי: תלוש שכר ממחושב לעובדי מדינה
  "התלוש החכם" יאפשר לעובדי המדינה לצפות בתלוש השכר כבר מה-27 לחודש השוטף של השכר, דרך האינטרנט. במקביל הורה החשב הכללי להורות לקבלני שירותים וכוח אדם לתת לעובדיהם תלושי שכר מפורטים יחד עם המשכורת החודשית
  החשב הכללי באוצר השיק בימים אלה את "התלוש החכם" - מערכת ממוחשבת המאפשרת לעובדי המדינה לצפות בתלוש השכר שלהם כבר מה-27 לחודש השוטף של השכר, ובכך להקדים את התלוש המודפס, שלא יבוטל, אלא ימשיך להגיע אליהם כעבור ימים אחדים.

   

  התלוש הממוחשב כולל את כל התשלומים והניכויים שמגיעים להם ומהם לגבי השכר החודשי, ואת יתרת ימי החופשה שלהם, כמו גם זכויות אחרות ובהן החזר הוצאות ודמי ביגוד. המערכת החדשה עברה בהצלחה את ההרצה הניסיונית שהחלה החודש.

   

  כל עובד יוכל להיכנס למערכת דרך אתר האינטרנט של משרדו לאחר שיקבל את סיסמת הגישה. החשב הכללי, שוקי אורן, אמר כי השירות החדש נועד להגביר את השקיפות שנוגעת לתשלומי השכר, ואת הנגישות של העובדים לנתונים הנוגעים להם.

   

  במקביל הורה החשב הכללי לחשבי המשרדים להקפיד שקבלני השירותים וכוח האדם, אשר עובדים למענם על פי מכרז, יתחילו לתת לעובדיהם תלושי שכר מפורטים יחד עם המשכורת החודשית החל מראשית 2009. החשבים נדרשו לפקוח עין על הקבלנים, ולוודא שהם ממלאים את ההוראה במסגרת הביקורת השוטפת אצלם.

   

  החשב הכללי פעל על פי הוראת שר האוצר, רוני בר-און, שהנחה אותו ליישם את חוק תלושי השכר החדש שהתקבל לאחרונה בכנסת ביוזמת ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה).

   

  השר פעל לבקשתה של ח"כ יחימוביץ להקפיד על יישום החוק החדש והפנמתו בקרב הקבלנים המספקים שירותים למשרדי הממשלה. החוק ייכנס לתוקף ב-1 בפברואר 2009 והוא יחול על התלושים הנוגעים למשכורת ינואר. הנחיות דומות שיגרה בימים אלה התאחדות התעשיינים לחבריה.

   

  כל המעסיקים נדרשו לקחת לתשומת לבם מהפך נוסף שבחוק החדש, אשר מעביר עליהם את נטל ההוכחה שפעלו כחוק בכל תביעה משפטית של עובד נגדם בנושאי השכר. עד כה רבץ הנטל על העובד שנדרש להוכיח כי המעסיק אכן הלין את שכרו או עשק אותו. החוק הופך מציאות משפטית שנמשכה 40 שנה וגרמה לעובדים שנוצלו להרגיש חסרי אונים מול מעסיקיהם בבואם לתבוע את זכויותיהם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "החשב הכללי: תלוש שכר ממחושב לעובדי מדינה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים