שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כמה גשם ירד? הטבלה מתחילה להרטב
  אקורד סיום נאה למערכת החורפית שהחלה ביום שישי. שיאנית כמויות המשקעים הייתה הפעם תל אביב עם 64 מ"מ. רשות המים העריכה שהחורף ירד גשם בשיעור של 60 אחוז מהממוצע הרב-שנתי; בארבע נקודות מדידה כבר עברו את הרף הזה

  אקורד הסיום של מערכת הגשמים האחרונה היה מעודד: אמנם לא מדובר בהרבה גשם, אך במספר מקומות בארץ מתחילות כמויות המשקעים שירדו העונה להתיישב עם התחזית הראשונית של רשות המים, שחזתה שהחורף ירדו גשמים בשיעור של 60 אחוז מהממוצע הרב-שנתי. בארבע נקודות מדידה (מצפה חרשים, עמק יזרעאל, חיפה ותל אביב) אף עברו כמויות המשקעים את רף 60 האחוזים מהממוצע הרב-שנתי.

   

  אולי לכבוד חגיגות המאה המתקרבות, תל אביב זכתה להוביל את טבלת כמויות המשקעים ביממה האחרונה. מנתוני השירות המטאורולוגי עולה כי העיר העברית הראשונה זכתה לגשם שוטף ובכמויות: 64 מ"מ - רק חבל שרובם זרמו לים. במערכת הגשמים האחרונה ירדו בתל אביב 88 מ"מ גשם; מתחילת העונה כה ירדו בתל אביב 355 מ"מ שהם 76 אחוז מהממוצע התקופתי ו-63 אחוז מתוך 566 המ"מ של הממוצע הרב-שנתי.


  זרימה נאה בשבע תחנות שעל הירקון (צילום: עמיר טרקל )

   

  עוד על הגשם שירד:

   


  שיתוף פעולה: עמירם מרמת גן מסבן - והגשם שוטף (צילום: עמית סרפר)

   

  בשאר הארץ ירדו כמויות נמוכות יותר: 38 מ"מ בעין החורש שבשרון, 21 מ"מ בעמק יזרעאל, 16 מ"מ בבקעת הירדן ו-13 מ"מ בכפר בלום, בבית דגן ובחיפה. בנגבה ובצפת ירדה כמות דומה - 10 מ"מ. בגמלא שבגולן ירדו 9 מ"מ, בצמח שלחופי הכנרת ירדו 8 מ"מ ובירושלים ירדו 5 מ"מ - כמות סמלית לעומת 50 מ"מ שירדו בבירה בשבת.

   

  במצפה חרשים - שם מובילים את כמות המשקעים המצטברת מתחילת העונה - הסתפקו אתמול ב-18 מ"מ בלבד. אך הם הצטרפו לכמויות הנכבדות מסוף השבוע ובסך הכל ירדו שם מתחילת העונה 614 מ"מ, שהם 64 אחוז מהממוצע הרב-שנתי ו-84 אחוז מהממוצע התקופתי (מתחילת העונה עד עכשיו).

  אפשר שזה היה המקום הראשון בו תרשם השוואה של הממוצע העונתי ואולי אף הממוצע הרב שנתי?

   

  הנגב ומדבר יהודה נשארו יבשים אתמול. בקליה, באר שבע, ערד, שדה בוקר, פארו, אילת ובחבל הבשור, לא ירד אפילו לא מילימטר בודד. המשמעות אינה משמחת במיוחד עבור הכלניות של חבל הבשור, כי אלו שלא פרחו עד עכשיו כנראה כבר לא יפרחו ואלו שפרחו - כבר החלו לנבול. 

   

  • ומה כל זה עשה לכנרת? המפלס עלה ב-2 סנטימטר ביחס לרמתו אתמול והוא ניצב כעת על רום של 214.17 מטר מתחת לפני הים. מפלס הכנרת מרוחק כעת 5.37 מטרים מהקו האדום העליון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כמה גשם ירד? הטבלה מתחילה להרטב"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים