שתף קטע נבחר

נאנסו בידי אביהן ודרשו מביהמ"ש: "תתחשבו בו"

תושב חיפה תקף מינית חמש מבנותיו במשך שנים. הדבר נחשף רק במהלך שיחה עם עובד סוציאלי. ביהמ"ש גזר על האב 12 שנות מאסר. "הפך את בנותיו לכלי לסיפוק יצריו המיניים"

העובד הסוציאלי טען כי יש להתחשב בעברו, רב הקהילה ביקש להפנותו לטיפול ואפילו שתיים מבנותיו שנאנסו על-ידו ביקשו שלא להחמיר איתו. בסופו של דבר בית המשפט המחוזי בחיפה ניאות להתחשב בנסיבות המיוחדות של אבי המשפחה וגזר עליו 12 שנות מאסר. כך הותר היום (ה') לפרסום.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בן 15 הודה ברצח סעדו ברמלה: "יריתי בו וברחתי"

סנטימטרים מהלב: המחבל הודה בדקירת החיילת

שיינפיין תובע את האח הגדול: "האמת מחרידה"

 

האב, תושב חיפה בן 55 ואב לשמונה ילדים, הורשע בשורה של מעשי סדום ואונס בחמש מבנותיו במשך קרוב ל-14 שנה. ההתעללות המתמשכת נחשפה לאחר שהנאשם הגיע לעובד סוציאלי במטרה לקבל טיפול בדחפיו המיניים. במהלך המשפט התברר כי האב היה בעצמו קרבן לתקיפות מיניות מאז שהיה בן שבע. האיש הודה במסגרת הסדר טיעון במיוחס לו, אך ההסדר לא כלל הסכמה לגבי רמת הענישה.

 

המעשים הקשים שביצע הנאשם בבנותיו החלו בשנת 97', כאשר הבת הגדולה הגיעה לגיל 8 ונמשכו בתדירות גבוהה עד לשנה שעברה. האב נהג להעיר את הבנות בשעות הלילה, להוביל אותן למקלחת או לשירותים בבית ושם ביצע בהן מעשי סדום ואונס.

 

לקראת מתן גזר הדין הכין שירות המבחן תסקיר על האב, שבו עלה כי בעת שהיה ילד נסעה משפחתו לשליחות בדרום אמריקה ושם הותקף מינית מצד ילדים אחרים על רקע מוצאו היהודי. בתסקיר צוין כי "לדברי הנאשם, בעקבות הפגיעה המינית בו, הוא נטה לפתח פנטזיות מיניות חריגות, אשר הלכו והתעצמו עם תחילת תהליך התבגרותו". קצין המבחן ציין כי לנאשם "מסוכנות מינית גבוהה" גם בעתיד.

 

"הנאשם מתייסר הרבה מאוד שנים"

בשלב הטיעונים לעונש העיד מטעם ההגנה העובד הסוציאלי, שבפניו גולל האב את מעשיו. העובד הסוציאלי סיפר על פגישה אחת עם הנאשם. "הבנתי שהנאשם מתייסר הרבה מאוד שנים עם האירועים הללו ועם הפיצול שבו הוא חי, כאשר מצד אחד היותו אדם דתי שמקדש שם שמים ועושה עבודת קודש ומצד שני יש לו התנהגויות שהוא לא יכול לשלוט עליהן".

 

גם שתיים מבנותיו של הנאשם ביקשו שלא להחמיר עמו ולהפנותו לטיפול וכך גם רב הקהילה באזור שבו התגוררו הנאשם ומשפחתו. בבקשת בנות המשפחה והרב צוין כי שליחתו של האב לכלא, תקשה על הבנות להינשא.

 

הרכב השופטים, בראשות סגן נשיאת בית המשפט - השופט יוסף אלרון - ציין מחד את המעשים החמורים ומאידך את הנסיבות המיוחדות של המקרה. "הנאשם שבפנינו הפך את בנותיו לכלי לסיפוק יצריו המיניים בכל עת שלא יכול היה לבוא אל רעייתו משום היותו מאמין, אשר נאסר עליו לקיים יחסי מין עם אשתו בעת היותה בנידה, משכך, בא אל בנותיו בהיותן ילדות קטנות וניצלן מינית כבדרך של שגרה", ציינו השופטים בגזר הדין.

 

עוד ציינו השופטים כי "בפנינו קרבנות צעירות לימים, חסרות אונים אל מול אביהן אשר במעשים חולניים של ממש במקום להגן עליהן מפני פגיעה מזר, פגע הוא עצמו בהן תוך שלעתים מעיר אותן משנתן בשעת לילה מאוחרת לצורך סיפוקו המיני המיידי". בנוסף לעונש המאסר בפועל, נגזרו על האב גם שנתיים מאסר על-תנאי ושירות בתי הסוהר הונחה לשבצו "במסגרת טיפולית מתאימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבנות שנאנסו חששו מקושי להינשא (אילוסטרציה)
צילום: index open
מומלצים