שתף קטע נבחר

אולמרט: "לפגוע רק ברוצחים"; א-סנע: אני מגנה

תגובות חריפות במערכת הפוליטית בעקבות הפיגוע במסעדת סברו ברחוב קינג ג'ורג' בירושלים. השר עוזי לנדאו קורא לממשלה לאמץ קו תקיף יותר נגד הטרור. השר בניזרי: יש להחליט על שינוי מדיניות התגובה של ישראל . חבר הכנסת א-סנע מגנה את הפיגוע בחריפות

תגובות חריפות במערכת הפוליטית לפיגוע בירושלים. השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, אמר במקום הפיגוע בירושלים, כי "ישראל טרם נקטה קו לוחמני ונחרץ נגד הטרור".
לנדאו הביע את תקוותו כי הממשלה והקבינט יאמצו קו תקיף יותר נגד הטרור, ממנו נמנע הקבינט עד היום.
ח"כ בני אילון אמר בתגובה לפיגוע ההתאבדות בירושלים כי "מחדל חוסר התגובה לפיגוע בדולפינריום מכה בנו ללא רחמים - והמבין יבין".
השר שלמה בניזרי, וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, פנה לראש הממשלה בדרישה לכנס בדחיפות את הקבינט המדיני ביטחוני לאור הפיגוע בירושלים.
לדברי בניזרי, "לא ייתכן שפיגוע רודף פיגוע, אנחנו קוברים את מתינו מדי יום וההחלטות בנושאים קריטיים מתקבלות על ידי ראש הממשלה ושר הביטחון בלבד. יש חשיבות בקבלת החלטה לשינוי מדיניות התגובה של ישראל".
ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, אמר בזירת הפיגוע: "לצערנו, אין אף פעם חסימה אבסולוטית, ואחרי עשרות פעמים שהצלחנו למנוע זאת - הם הצליחו לפגוע בנו בנקודה הרכה והכואבת הזאת. אבל לא ניגרר למלחמה היסטרית ומבוהלת. נפגע רק ברוצחים ובאלה ששולחים אותם".
יו"ר חרות, ח"כ מיכאל קליינר, אומר בתגובה על הפיגוע בירושלים: "שרון צריך להתעלם מתגובת העולם ולסובב את גלגל אוסלו לאחור ע"י כיבוש הרשות הפלסטינית ושחרור המזרח התיכון מנוכחותו של ערפאת". לדברי קליינר, ממשלת האחדות הוקמה כדי לעמוד מול אתגרים גדולים כאלה ואם אינה מגשימה את ייעודה - אין לה יותר זכות קיום.
יו"ר סיעת רע"ם טאלב א-סנע אומר ל-ynet כי הוא מגנה בחריפות את הפיגוע שנועד לדבריו לפגוע באזרחים חפים מפשע. א-סנע קורא לראש הרשות הפלסטינית, ולראש הממשלה לפעול באופן מיידי תקיף ונמרץ להפסקת הפסקת מעגל האלימות להוצאת האזרחים ממעגל זה, ולחזרה מיידית לשולחן המו"מ.
יו"ר הקואליציה, זאב בוים, אומר כי "בפיגוע בירושלים החלה הרשות הפלסטינית את תהליך הספירה לאחור של קיומה". לדבריו, "טביעות אצבעותיו של ערפאת ניכרות היטב במרחץ הדמים שאירע היום בבירה, ולכן אין להבליג עוד". יו"ר סיעת שינוי, ח"כ מודי זנדברג, קורא לראש הממשלה להודיע על ביטולם לאלתר של הסכמי אוסלו, גם במחיר השותפות עם פרס.
שר הבריאות, נסים דהאן, שביקר הערב את פצועי הפיגוע בירושלים, המאושפזים בבית החולים שערי צדק, אומר כי "יש להגיב בחומרה על הפיגוע הקטלני".
"אין הבלגה יותר", אומר השר, "הפעם התגובה תהיה קשה מאד לפלסטינים. אני מקווה שהם יבינו את הרמז, אם זה לא הולך בצורה אחת זה ילך בצורה אחרת".
יו"ר תנועת ש"ס, השר אלי ישי, חבר במטבחון, אומר כי "ממשלת ישראל צריכה להתחיל ולממש את התוכניות עליהן החליטה לאחר הפיגוע בדולפינריום". השר ישי הוסיף: "פעולות צה"ל בשבועות האחרונים הוכיחו את יעילותן בסיכול פיגועים, ויש להמשיך ולדבוק במדיניות זו, ואף להגבירה. זו השעה להוציא את התוכניות אל הפועל, ואין עוד תוחלת ליסיונות להידבר בשעה זו עם הנהגת הרשות הפלסטינית, שראשה מתעתע, משטה, משקר ומוליך שולל ללא הרף".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רוייטרס
שרון. מכנס את הקבינט
צילום רוייטרס
ארכיון ידיעות אחרונות
לנדאו. קו תקיף יותר נגד הטרור
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: גלי תיבון
בניזרי. לשנות מדיניות תגובה
צילום: גלי תיבון
מומלצים