שתף קטע נבחר

מגעים להצטרפות המפד"ל והמרכז לממשלה

שרון התקשר ליו"ר המפד"ל ואמר לו שהמצב המדיני קשה, ושיש צורך לחזק את הממשלה. לוי: סגירת האוריינט האוס ו"הפצצה בסדר גודל קטן" ברמאללה - אינם מספיקים לצירוף המפד"ל. שרון פנה גם לדן מרידור בבקשה דומה. בעבודה ובליכוד תומכים בהרחבת הממשלה

ראש הממשלה, אריאל שרון, שב ופנה הלילה (ו') למפד"ל ולסיעת המרכז בבקשה להצטרף לממשלה.
בשלוש לפנות בוקר, בתום ישיבת הקבינט, התקשר שרון למנהיג המפד"ל, הרב יצחק לוי, ושוחח עמו בקצרה. שרון אמר ללוי שהמצב המדיני הפך קשה, שישראל עומדת להגיב ביד חזקה, ושיש צורך לחזק את הממשלה ואת הקבינט בנוכחותה של המפד"ל.
לוי השיב כי ישקול את הדברים, ובמהלך היום צפויים מגעים נוספים בין הצדדים. לדברי לוי, סגירת האוריינט האוס ו"הפצצה בסדר גודל קטן ברמאללה" - אין בהם די כדי לצרף את המפד"ל לממשלה. נדרשים צעדים משמעותיים יותר, אומר לוי, שלא לדבר על תיקים.
שרון שוחח גם עם ח"כ דן מרידור מסיעת המרכז וביקש ממנו להצטרף לממשלה. בסיעת המרכז ניהלו בשבועות האחרונים שיחות עם אנשי לשכת שרון ועם ראש הממשלה עצמו על כניסה לממשלת האחדות. פגישה בין הצדדים בנושא התקיימה רק לפני כשבועיים. המו"מ עם המרכז היה תקוע בשלב התיקים, כעת קיים סיכוי כי הוא יואץ, בהתחשב בעובדה שעם פרישתם של סביר וליפקין שחק מהכנסת, המרכז נוטה ימינה. לפי מקורות פוליטיים, סיעת המרכז אמורה להשיב לפניית שרון ביום ראשון.
יו"ר סיעת העבודה, ח"כ אפי אושעיה, הודיע כי מפלגתו תומכת בהצטרפות המפד"ל והמרכז לממשלת האחדות, בכפוף לקווי היסוד הקיימים. עם זאת, הוא מדגיש כי הסיעה תתנה את המשך חברותה בקואליציה במידת המחוייבות של הממשלה ובפעולותיה לקידום תהליך השלום.

קליינר: על המפד"ל והמרכז לשמש "גוי של הימין"

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב בוים מהליכוד, אמר כי הוא תומך בצירופן של המפד"ל והמרכז לקואליציה. לדבריו, בשבועות האחרונים ניהל שיחות גישוש עם גורמים במפלגות אלה, וכעת נוצרה האווירה הנכונה לצירופן. בוים הודיע כי כבר בשבוע הבא ינסה ליזום גם הוא מהלכים שיאיצו את צירוף המפד"ל והמרכז.
יו"ר סיעת חירות, ח"כ מיכאל קליינר, קרא למפד"ל ולמרכז להיענות לקריאת שרון ולהצטרף לממשלה כשרים בלי תיק, כדי לשמש "גוי של הימין" ולהעניק לשרון יכולת תמרון פוליטית לתגובה צבאית נרחבת בשטחי הרשות הפלסטינית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיכאל קרמר
יצחק לוי. נדרשים צעדים משמעותיים
מיכאל קרמר
ארכיון ידיעות אחרונות
דן מרידור. בקרוב בממשלה?
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים