שתף קטע נבחר

כל העולם לוחץ על ערפאת

ברק ממשיך הבוקר (שעון ניו יורק) בסבב פגישותיו עם מנהיגי עולם. עוזריו של קלינטון ממשיכים במגעים עם נציגי ערפאת

ראש הממשלה אהוד ברק נועד אתמול (יום ה') עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר. לברק צפויות היום סדרת פגישות עם מנהיגי העולם, ובהם ראש ממשלת אוסטרליה, ראש ממשלת קנדה, נשיא רוסיה ועוד. "כל המנהיגים שברק נפגש איתם מבינים את עמדתנו ומפעילים לחץ כבד מאוד על ערפאת, כדי שיתפשר", אומר ל-ynet אבשלום (אבו) וילן, ח"כ מרצ הנמצא עם ברק בניו יורק.
לדבריו, בפגישה בין קלינטון לערפאת, סירב יו"ר הרשות הפלשתינית לגלות כל גמישות בנושא הריבונות הר הבית. "אפילו שאני ממרצ, אני חושב שברק התפשר ככל יכולתו בהר הבית, אבל ערפאת לא מוכן לשום פתרון יצירתי ומתעקש 'כולה שלי', וככה לא נתקדם לשום מקום", אומר וילן.
בשעה זו ממשיכים עוזריו של קלינטון במגעים עם נציגי הפלסטינים, בניסיון לשכנע אותם, לשכנע את ערפאת, להתפשר. "הכדור עכשיו במגרש שלו. כל העולם פה איתנו, כולל ידידיו של ערפאת כמו נשיא דרום אפריקה. אבל כנראה שיש לו שיקולים שונים, שלא כולם מבינים. אנחנו בקשר גם עם הפלסטינים, וכולם מדברים עם כולם. אבל גם הם אומרים שערפאת פשוט צריך להחליט".

אופטימיות פלסטינית

מקורות פלסטינים המשיכו לשדר אופטימיות לגבי האפשרות שפריצת דרך מדינית תתרחש בכל זאת בימים הקרובים. מקור פלשתיני בשטחים אמר כי ערפאת נחוש להגיע להסכם מהר ככל האפשר, רצוי בימים הקרובים. המקור אומר כי ערפאת מקווה להגיע למועצה המרכזית הפלסטינית, שתתכנס ביום שבת בעמאן לדיון בדחיית הכרזת המדינה, עם מסמך מדיני כלשהו שיזכה לתמיכה במועצה, ויאפשר את המשך הדיונים על בסיס ההבנות שהצדדים מקווים כי יושגו ביומיים הקרובים.
בתוך כך נודע כי שרי החוץ הערביים בנמצאים בניו יורק תבעו לכנס פגישה משותפת ביום ב' הקרוב, על מנת לדון פעם נוספת בסוגיית ירושלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אי-פי
פגישת קלינטון-ברק אמש
צילום: אי-פי
ארכיון ידיעות  אחרונות
מסתובב בניו יורק. ח"כ וילן
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים