שתף קטע נבחר

סופית: הפריימריז בעבודה יתקיימו ב-4 בספטמבר

מרכז המפלגה דחה את ההצעה לדחות את הבחירות ברוב גדול. בורג הבטיח: לא אוציא את המפלגה מממשלת האחדות. בן אליעזר: לא תמכתי בכיבוש האוריינט האוס

מרכז העבודה הכריע אתמול (א') אחר הצהריים ברוב גדול נגד דחיית הפריימריז, והבחירות לראשות העבודה ייערכו במועדן - הארבעה בספטמבר.
שר החוץ שמעון פרס אמר בישיבה, כי הוא אינו מתערב בסוגיית הפריימריז, כדי שלא יחשבו שהוא מוטה לטובת צד זה או אחר. השרה דליה איציק דיברה בעד הדחייה וזכתה לכמה צעקות בוז.
אברום בורג דיבר בעד עריכת הבחירות במועד שנקבע. למעט כמה קריאות ביניים, אותן הנהיג סעדייה מרציאנו לשעבר חבר בפנתרים השחורים, זכה בורג בתמיכה נלהבת, בייחוד כשרמז כי לא יוציא את המפלגה ממשלת אחדות: "בשום פנים ואופן אסור לנו לצאת מהממשלה במצב המדיני כיום. כל עוד אנו יכולים למנוע מצב בו ממשלת ישראל היא קבלן משנה של הימין הקיצוני. כל החלטה תובא לחדר הזה. לא אדם אחד הכניס אותנו לממשלה ולא אחד יוציא אותנו ממנה. המרכז יחליט".
בכך ניסה בורג לשמוט את טיעוני המצדדים בדחיית הפריימריז, לפיהם אם יבחר הוא עשוי להוציא את העבודה מממשלת האחדות.
בורג גם מתח ביקורת מרומזת על בן אליעזר, בהתייחסו להצבעת הקבינט המפוצלת, בה הצביע פואד בניגוד לשאר שרי העבודה, בעד סגירת האוריינט האוס וכיבוש אבו דיס.
"ההיסטוריה מלמדת כי כשכל שרי העבודה תומכים בנושא אחד שרון לא מעיז ללכת ימינה, כששרון מפצל אותנו, לנדאו שולט בממשלה", אמר.
פואד לא נשאר חייב: "בישיבת הקבינט האחרונה, זו שמתחשבנים איתי עליה פה, עשיתי חשבון נפש של שנה ואמרתי שאני בעד שמעון יפגש עם ערפאת. כך אמרתי גם לאריק הבוקר. שום דבר אינו פסול בעיני כדי לעצור את האש הזאת. אני מסכים עם מי שטען שרצוי שהעבודה תדבר בפה אחד. כמי שנושא בתפקיד שר הבטחון אני דואג לעדכן את פרס יום ולילה, כמי שאחראי על קבלת ההחלטות איני יכול להצביע נגדן. לצערי ההצבעה דלפה לעיתון ואני יודע מי הנשמות הטובות שהדליפו. הייתי נגד כניסה לאוריינט האוס, אלא שכשהתקבלה החלטה במטבחון והייתי צריך להביאה לקבינט, איני יכול להביא הצעה ולהתנגד לה".
ובסופו של דבר, בורג הביע הערב שביעות רצון מהחלטת המרכז וממטה הבחירות שלו נמסר כי "זהו ניצחון חשוב בדרך של בורג לראשות הממשלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
"נישאר בממשלה". בורג
צילום איי פי
צילום ערן יופי כהן
"לא תמכתי". בן אליעזר
צילום ערן יופי כהן
מומלצים