שתף קטע נבחר

ביילין: "על פרס לעזוב מייד את הממשלה"

השר לשעבר אמר כי "הפגיעה בג'נין אינה רק פגיעה בממשל המקומי אלא גם פגיעה בשמעון פרס עצמו". גם יוסי שריד ביקר את התקיפה בג'נין וכינה אותה "פעולת ראווה לצרכי פנים". לעומתם, השרים סנה ווילנאי הביעו תמיכה "בפעולה שמהווה איתות לרשות לפעול למעצר מחבלים"

תגובות קשות היום (ג') בשמאל בעקבות פעולת צה"ל הלילה בג'נין: השר לשעבר יוסי ביילין קורא לשר החוץ שמעון פרס לעזוב מיד את הממשלה.
"אריאל שרון חוזר באופן מדוייק על פעולות התגמול שעליהם פיקד לפני 50 שנה. הוא מבקש להרוס את כל מה שבנה פרס בעשור האחרון עם שותפיו ממחנה השלום. הפגיעה בג'נין אינה רק פגיעה בממשל המקומי, שהיה פעיל מכל מחוז אחר בתהליך השלום, אלא גם פגיעה בשמעון פרס עצמו", אמר ביילין.
ראש האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, אומר כי הפעולה הלילה בג'נין היא עוד פעולת ראווה שאינה מסכלת ולו ניסיון אחד לפיגוע טרור. "פעולת ג'נין מצטרפת לשרשרת ארוכה של פעולות חסרות ערך שנועדו לצרכי פנים בלבד", אמר שריד והוסיף, "כל עוד תמשיך הממשלה ליזום פעולות כוחניות בלבד מבלי לתמוך אותן בצעדים מדיניים משמעותיים, היא תמשיך לעשות צעדים עקרים שרק מאיצים את גלגל האלימות".
השרים מתן וילנאי ואפרים סנה, החברים בקבינט, הביעו מנגד תמיכה בפעולה ואמרו כי "היא מהווה איתות לרשות הפלסטינית שהיא חייבת לפעול למעצר מחבלים".
השר סנה אמר כי למרות שהוא מצדד יותר בסיכול נקודתי הרי שהפעולה בג'נין העבירה את המסר שהיתה צריכה להעביר. לדברי השר וילנאי, "הפעולה בג'נין לא היתה אוטומטית אלא בוצעה לאחר איסוף מידע על ריכוז המחבלים שם".
השר רובי ריבלין אומר כי הכניסה לג'נין היא פעולה נוספת במסגרת פעולות רצופות של לחץ על הפלסטינים: "אין לראות כל פעולה בנפרד אלא את כל הפעולות ביחד. הכניסה לאזורי A היא זכות שישראל שמרה לעצמה בהסכמי אוסלו, אותם הפלסטינים אינם מקיימים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
"שרון חוזר לפעולות התגמול". ביילין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים