שתף קטע נבחר

משחק הכיסאות והחדרים של מפלגת המרכז

בכנסת שוברים את הראש סביב שורה של משברים טכניים בנושא צירופה של מפלגת המרכז לקואליציה. מסתבר, כי קל יותר לחתום על הסכם קואליציוני - מאשר להכריח למשל את דוד לוי לפנות חדר

הצטרפות מפלגת המרכז לממשלה יוצרת, מסתבר, גם בעיות טכניות קשות בכנסת: הכל, מסתבר, יקום וייפול על שני נושאים: השולחן והחדרים.

יש עמדות בשולחן?

גודלה העצום של הממשלה חייב בשעתו יצירת שני שולחנות ממשלה, פנימי וחיצוני במקום אחד שהיה עד היום. כשמצביעים השרים היושבים בשולחן הפנימי, נדלקות נורות ההצבעה בעמדות של השולחן האחרון במליאה. החיווט הנוכחי אינו מאפשר הוספת עמדות הצבעה נוספות בשולחן, וכעת נערכים בכנסת לפתירת הבעיה. מספר השרים, אגב, יהיה מעתה 28, יחד עם ראש הממשלה.
מקום נוסף דווקא לא חסר - המרווח בין השרים גדול מספיק והוא יצומצם מעט כדי לאפשר לצרף את כסאות השרים החדשים דן מרידור ורוני מילוא. ממילא, צוחקים בכנסת, נוכחות השרים במליאה כה דלילה, שגם אם יחליטו השרים החדשים להגיע בימי פעילות הכנסת הם יוכלו להתפרס בשולחן הממשלה כאוות נפשם, ועוד ישאר מקום.

החדרים: מי מפחד מדוד לוי?

משבר החדרים בכנסת לא נפתר מאחר וחבר הכנסת דוד לוי מסרב לפנות את חדרו בקומת הממשלה, המיועדת לשרים (ואיש לא ממש כופה עליו לעשות כן). הצירוף של מרידור ומילוא, שידרשו חדרים ראויים בקומה זו, עלול להעמידם מול מציאות עגומה של שר לשעבר המסרב להתפנות.
חדרו של מרידור, הצמוד לועדת החוץ והבטחון, יעבור לרשות ח"כ דוד מגן שיחליפו בראשות הוועדה. חדרו של מגן, הממוקם ב"הילטונים", אזור נחשב יחסית במשכן, יעבור לידי מרידור או לידי ח"כ יחיאל לסרי. לסרי, או נחמה רונן, מי מהם שימונה ליו"ר סיעה, יעברו לחדרו של רוני מילוא, יו"ר הסיעה הנוכחי. מבולבלים? זה עוד כלום - ואיפה מילוא ישב? סגן מזכיר הכנסת דוד לב עדיין חוכך בדעתו. תשובות ברורות אין לו.
בנוסף לכל אלה, ח"כ ישראל כץ מהליכוד טרם פינה את חדרו בוועדת הכספים לטובת ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה, היו"ר החדש של הוועדה, וסיעת המרכז עדיין לא החליפה את חדרה עם סיעת האיחוד הלאומי - שדורשת לקיים את החלטת הכנסת בנושא, ולהחליף את החדרים במהרה. אכן, קשים החיים במשכן הכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מרידור. תנו מקום, חבר`ה
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: איי אף פי
דוד לוי. מי יפנה, מי?
צילום: איי אף פי
מומלצים