שתף קטע נבחר

"דרעי מאותת לנו עם פנס מתוך הכלא"

כך לפחות סבורים רבים מתומכיו מחוץ לכלא. הרב עובדיה יוסף מבסס את מנהיגות ישי: "העולם כולו לא מתקיים על צדיק אחד, יש עוד הרבה צדיקים"

רבים מאוהדיו של דרעי מחוץ לכלא מעשיהו סבורים כי הוא "מאותת לנו עם פנס מתוך הכלא". אמש הגיעו למקום למעלה מעשרת אלפים איש, ביניהם גם ח"כ מקסים לוי (גשר).
במקביל אמר הרב עובדיה יוסף בסוף השבוע על מאסר דרעי כי "העולם כולו לא מתקיים על צדיק אחד", ו"יש עוד הרבה צדיקים".

יוסף: "אנחנו לא צריכים להחזיק בקרנות המזבח"

אמש, בשיעורו הקבוע בבית הכנסת, אמר הרב יוסף כי דרעי נשלח לכלא כדי להציל את האסירים: "יש שמה אסירים מסכנים, עצמות יבשות… אין להם מה לעשות כל היום, מה עושים? או ישחקו שש בש או ישחקו בקלפים… שלושה שיעורים הוא נותן בכל יום, הם שותים בצמא את דבריו, מלקקים אצבעות ידיהם, מתחננים לפניו שיגיד עוד ועוד ועוד".
אחרי שהרב הרעיף על דרעי שבחים נוספים ואיחל לו ש"הקדוש ברוך הוא יוציא את צדקתו ויוציא גם אותו", הוא נשא דברים שנועדו לבסס את מנהיגותו של אלי ישי ואמר: "בינתיים תנועת ש"ס הקדושה תמשיך בעזרת השם, לא תיפסק… בראשותו של ידידי היקר שמוסר את נפשו על התורה, הרב אליהו ישי, הוא עושה כל מה שאני מטיל עליו". הרב אף הבהיר כי ש"ס מוכרחה לפעול: "אנחנו לא צריכים להחזיק בקרנות המזבח… העולם כולו לא מתקיים על צדיק אחד, על 36 צדיקים שיש בכל דור ודור… לקחו את הצדיק הזה, שמו אותו בבית האסורים, מה יהיה עליו? מה יהיה עלינו? יש הרבה צדיקים ברוך השם, ר' אליהו ישי עושה ככל יכולתו… מינינו אותו להיות יו"ר התנועה ואין לנו שום אכזבה ממנו, להיפך, אנחנו שמחים עליו".
כמו כן הורה הרב לא להמשיך ולממן את המאבק למען דרעי. זאת, לאחר שנודע לו כי עלויות ההפגנות ביום המאסר היו למעלה ממיליון שקל. יצוין כי מאז יום המאסר, מאהל המחאה סמוך לכלא מעשיהו ממומן מתרומות בלבד.

"אשת חיל מגיעה לעיר"

מאות מתומכיו של דרעי עשו את השבת במאהל המחאה הסמוך לכלא מעשיהו. השבוע צפויה להערך במקום לפחות ברית אחת, הסנדק יהיה כנראה הרב חיים קנייבסקי, אחד משלושת הרבנים הליטאים החשובים ביותר.
ביום שישי זכה דרעי לביקור ראשון של רעייתו יפה וילדיו. דרעי, בחולצה לבנה מגוהצת ועם מקטרת בפיו ישב עם בני משפחתו ברחבת הביקורים ולדברי רעייתו הוא מרגיש "מצוין". תומכי דרעי מתכננים מסע תמיכה ארצי, דו-שבועי, לכבודה של יפה דרעי. כנס נשים ראשון אמור להיערך כבר הערב בבני ברק וביום רביעי צפויה דרעי להופיע בבת ים. מודעות תחת הכותרת: "אשת חיל מגיעה לעיר", יזמינו את הנשים להגיע לשמוע את "הרבנית יפה דרעי, אשתו של הרב אריה דרעי שליט"א".
במקביל החלו אוהדי דרעי בהפצת תקליטורים המסקרים את כנס הפרידה שערכו לו בבנייני האומה. ערוץ הטלוויזיה הלוויני של ש"ס שידר אתמול בערב את הצילומים שערכו אנשיו ביום המאסר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
דרעי. איתותים
צילום: גלי תיבון
צילום:דודו בכר
אוהל המחאה. עשו את השבת
צילום:דודו בכר
יוסף. אריה מציל את האסירים
מומלצים