שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה 200 מיליון שקל "לחיזוק ירושלים"

בישיבה מיוחדת אישרה הממשלה את הצעתו של שרון להעביר 200 מיליון שקל לתשתיות תחבורה, בינוי, חינוך ותרבות בירושלים. 65 מיליון שקל מיועדים למזרח העיר, כדי "להביא להשוואת התשתית ורמת השירותים בין מזרח העיר למערבה". שרון: נמשיך בהחזרת הריבונות המלאה של ישראל בירושלים

הממשלה אישרה היום (ג') את הצעתו של ראש הממשלה אריאל שרון להעביר 200 מיליון שקל "כתוספת לחיזוק ירושלים". מדובר בתוספת שתועבר כבר השנה, המיועדת לתשתיות תחבורתיות, בינוי ושיכון, נושאי פנים ותרבות.
שרון אמר בישיבה שיועדה לחיזוק העיר, כי "אנו עוסקים בירושלים, בירתה המאוחדת והבלתי מחולקת של מדינת ישראל לנצח נצחים, כשהר הבית במרכזה. אנחנו חייבים לעשות מאמץ כדי לחזק את העיר. נקטנו בפעולה להחזרת הריבונות המלאה של ישראל על ירושלים, על ידי הפסקת הפעילות בה של הרשות הפלסטינית והפעולה הזאת, שאנחנו כמובן נמשיך בה, חייבת להיות מגובה ומחוזקת בפעולות רבות נוספות, הן במזרח העיר והן במערבה, הכל למען שגשוגה של ירושלים כעיר מאוחדת".
בתום הדיון הוחלט להעביר תקציבים לכמה נושאים בעיר, עוד בשנת התקציב הנוכחית:
"תיגבור מענק הבירה", המיועד לפיתוח ירושלים, בסך של 60 מיליון שקל. נמסר כי תגבור זה מיועד, בין השאר, לממן פעולות חיוניות המתבצעות על ידי עיריית ירושלים.
כמו כן, הוחלט לקדם את התוכנית הרב שנתית לפיתוח תשתיות ושירותים ציבוריים במזרח ירושלים, "במגמה להשוות בין התשתיות ורמת השירותים הציבוריים של מזרח ירושלים ומערבה". לצורך קידום התוכנית יועברו 40 מיליון שקל מתקציב משרד הבינוי והשיכון, ו-25 מיליון שקל מתקציב משרד התחבורה.
עוד הוחלט להעביר 10 מיליון שקל מתקציב משרד התיירות לטובת "תגבור תקציבים המיועדים לפיתוח והחזקת תשתיות תיירותיות בעיר". בנוסף, לפעולות חינוך ותרבות יועברו 10 מיליון שקל.
העברה נוספת, בהיקף של 55 מיליון שקל, מיועדת להוספת 110 כיתות לימוד חדשות, על חשבון מכסת כיתות הלימוד שאמורות להיבנות בשנת 2002.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. ירושלים לנצח נצחים והר הבית במרכזה
צילום איי פי
מומלצים