שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל השתתף בכנס של עמותה ימנית-קיצונית

רב-אלוף מופז, אלוף פיקוד המרכז ו-300 חיילי צה"ל השתתפו בכנס "הצדעה של תושבי ירושלים למערכת הביטחון", שאירחה עמותת אלעד בכפר סילוואן. העמותה עוסקת בהשתלטות על בתים של ערבים במזרח ירושלים, לעתים בדרכים בלתי-חוקיות. ח"כ מוסי רז: "מהכנס עולה ריח פוליטי עז". דובר צה"ל: "הרמטכ"ל הוזמן לאירוע על-ידי עיריית ירושלים, ואין להגעתו כל היבט או הקשר פוליטי". אלעד: "אנו עמותה א-פוליטית הפועלת בדרכים חוקיות"

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, אלוף פיקוד מרכז, יצחק איתן, ו-300 חיילי צה"ל השתתפו אמש (ג') בכנס שמארחת העמותה הימנית-קיצונית אלעד בכפר סילוואן.
עמותת אלעד היא עמותה שעוסקת בהשתלטות על בתים של ערבים במזרח ירושלים, בעיקר בכפר סילוואן, לעתים בשיטות בלתי-חוקיות. בית המשפט המחוזי בירושלים קבע בעבר כי אנשי העמותה עשו שימוש במסמכים מזויפים, בתצהירים כוזבים ובאנשי קש כדי להשתלט על נכסים של ערבים. ברשות עמותת אלעד, שהוקמה לפני 15 שנה, ישנם 60 בתים בשטח "עיר דוד".
ח"כ מוסי רז ממרצ טוען כי "מהכנס עולה ריח פוליטי עז, מאחר שהוא מתקיים בבית עמותת אלעד, עמותת מתנחלים דתית וימנית קיצונית". רז מותח ביקורת חריפה על השתתפותם של קציני הצבא הבכירים באירוע.
דובר עיריית ירושלים אישר כי עמותת אלעד "מארחת" את האירוע, המוגדר כ"כנס הצדעה של תושבי ירושלים למערכת הביטחון". האירוע נערך בשיתוף עיריית ירושלים, צה"ל וגלי-צה"ל, והשתתף בו גם ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט.
דובר צה"ל מסר בתגובה: "הרמטכ"ל הוזמן לאירוע על-ידי עיריית ירושלים, ואין להגעתו כל היבט או הקשר פוליטי".
מעמותת אלעד נמסר בתגובה כי הטקס לא התקיים בבית העמותה, אלא בסמוך לו, בשטח שנמצא באחריות רשות ממשלתית. דביר כהנא, האחראי על ההסברה בעמותה, אמר ל-ynet: "בניגוד לדבריו של ח"כ רז, אנו איננו עמותה דתית. אנו עמותה א-פוליטית הפועלת בדרכים חוקיות בלבד".

מופז: "ליושבנו כאן יש משמעות היסטורית ואקטואלית"

בכנס עצמו אמר מופז: "הערב ליושבנו כאן בעיר דוד יש משמעות היסטורית ואקטואלית, בתקופה שאנו במאבק היסטורי על המשך קיומנו בארץ הזאת. בימים אלה, בהם אנו נמצאים בלחימה מתמשכת, ראוי לעצור רגע ולהרהר מדוע אנחנו כאן", אמר מופז.
הרמטכ"ל הקריא שיר של המשורר אורי צבי גרינברג, וכך עשו גם ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, וחיילים מלהקת חיל החינוך. קצין חינוך ראשי, תא"ל אלעזר שטרן, בחר בשיר של יהודה עמיחי המוקדש לעיר.
במהלך הכנס התערבבה שירתם של חיילי להקת חיל החינוך, ששרו את השיר "אור וירושלים", בקריאת המואזינים, והצדדים ניסו להתגבר איש על רעהו בעוצמת השירה.

ביקורת מרומזת על האפשרות לפגישה בין פרס לערפאת

באירוע אחר שהתקיים אמש (ג') בירושלים, מתח הרמטכ"ל ביקורת מרומזת על כוונת שר החוץ, שמעון פרס, לקיים בימים הקרובים מפגש מדיני עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.
בכנס של חיל החינוך ועיריית ירושלים בעיר דויד אמר מופז, כי "הטרור מגיע לכל מקום, עד לסף דלתות בתינו. כל יום שחולף, בו לא מושגים הישגים על ידי הפלסטינים באלימות וטרור, מסייע לנו לנצח". מופז אמר את הדברים בכוונו להתנגדות צה"ל לפגישות עם ערפאת, אשר להערכת הצבא מחזקות אותו, ונתפסות בעיני הפלסטינים כהישג, שמקורו בפעילות הפלסטינית האלימה נגד ישראל.
מופז ציין בדבריו את כושר העמידה של עם ישראל מול הטרור, ואת דבקותם של חיילי צה"ל וכוחות הביטחון במשימותיהם במניעת הטרור.
"ירושלים היא נקודת המוקד של האהבה, הגעגועים, התקוות והשאיפות של העם העברי", אמר מופז, בצטטו את ראש הממשלה הראשון, דויד בן גוריון, והוסיף: "משום כך אנו שולחים מספר רב של חיילים לסייר בירושלים. בימים אלו, בהם אנו נמצאים בלחימה מתמשכת, ראוי לעצור לרגע ולהרהר מדוע אנחנו כאן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו פריד
הרמטכ"ל. הצדעה
צילום:דודו פריד
צילום: אורן אגמון
מוסי רז. ריח רע
צילום: אורן אגמון
מומלצים