שתף קטע נבחר

לפיד בביקור בישיבה בי-ם: באנו לראות בושה וחרפה

אורח יוצא דופן הגיע היום לישיבת מיר בירושלים: ח"כ לפיד, מלווה בחברי הוועדה ליישום חוק טל, בא לישיבה והצליח לספק את הסחורה: "באנו לראות בושה וחרפה", הכריז על תופעת ההשתמטות, קצת אחרי שעורר מהומה בעקבות סירובו לחבוש כיפה בכניסה לישיבה

מחזה יוצא דופן היה היום (ה') בישיבת מיר בירושלים כאשר ח"כ יוסף לפיד (שינוי) נכנס לבית הכנסת הגדול בישיבה כדי לפגוש את אלפי התלמידים שלומדים בה.
לפיד הגיע כחלק מהוועדה שדנה בדרכים ליישומו של חוק טל באשר לגיוס בני ישיבות לצה"ל. למראה הצפיפות הרבה באולם אמר לפיד כי "אסון ורסאי הוא אפס לעומת מה שפה עלול לקרות".
לפיד שוחח עם מקצת מבחורי הישיבה והרבנים שמלמדים במקום ועורר מהומה כאשר סירב תחילה לחבוש כיפה בכניסה לישיבה. "אני חובש כיפה רק בבתי כנסת", אמר לפיד ונעתר לבסוף לבקשתם של הרבנים. "באנו לראות בושה וחרפה", אמר לפיד, "4,000 בחורים בריאים בגופם ובנפשם שמשתמטים מהשירות הצבאי בעוד שצעירים חילוניים מגוייסים בין היתר גם כדי לשמור על הישיבה שלהם".
ח"כ אברהם רביץ (דגל התורה) אמר כי "התרומה שלהם פה היא לעין שיעור גדולה יותר משל חייל שאיננו קרבי".
חברי הוועדה סיירו בישיבה, שהיא הגדולה בישיבות ירושלים, ולאחר מכן עברו לביתו של ראש הישיבה, הרב נתן צבי פינקל. בדרך לשם הסתודדו כמה צעירים חרדים עם לפיד וניהלו אותו חילופי דברים, שנקטעו לפתע בצעקה של לפיד לעברם: "אתם תתייחסו אלי בכבוד".
נודע כי ח"כ יוסי כץ, יו"ר הוועדה, מתכוון להגיש לבג"ץ בקשה דחייה במועד הגשת מסקנות הוועדה לתחילת מושב החורף של הכנסת, זאת משום שהוועדה טרם השלימה את דיוניה. בג"ץ קבע כי על הכנסת להגיש בתקופת זמן סבירה את מסקנות הוועדה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גילי כהן מגן
לפיד. יכול להיות כאן עוד אסון ורסאי
צילום: גילי כהן מגן
מומלצים