שתף קטע נבחר

מטה בן אליעזר: יתרון בורג הצטמצם ל-3.5%

אופטימיות במחנהו של שר הביטחון: סקר של מכון דחף, שהוזמן על ידי המטה, קובע כי 44.5% ממתפקדי העבודה יצביעו לבורג ו-41% לבן אליעזר. כנסים של שני המתמודדים בוטלו בעקבות האירועים הביטחוניים, אולם מטה בן אליעזר הציג היום מצע ואפילו ג'ינגל בחירות

סקר חדש שהציג היום (ג') מטה בן אליעזר טוען כי הפער בן שר הביטחון לבין המועמד המתחרה לראשות העבודה, אברהם בורג, עומד על 3.5% בלבד.
על פי מטה בן אליעזר, הסקר, שבוצע על ידי מכון דחף, הקיף 724 מתפקדים של העבודה, אולם תוצאותיו משקפות רק את המתפקדים שאמרו כי יגיעו להצביע – 62% מהנשאלים. יש לציין כי בסקרים אחרים מספר המתפקדים שטענו כי יבואו להצביע בבחירות לראשות העבודה, הגיע לכ-55% בלבד, כך שההערכה היא שתוצאות האמת בבחירות ימדדו לפי יכולת הארגון של מטות המתמודדים ביום הבחירות. מי שידאג לארגן בצורה טובה יותר הסעות או תמריצים אחרים למתפקדיו להגיע לקלפי – יגרוף את כל הקופה.
בסקר זכה בורג ל-44.5% מהקולות לעומת בן אליעזר שזכה ל-41% ממתפקדי העבודה. יש לציין כי 14% מהנשאלים שאמרו בסקר כי יבואו להצביע, טענו כי עדיין אינם יודעים במי יבחרו או סירבו להשיב.
בהתפלגות הנתונים ניכרת חולשתו של בן אליעזר במגזר הערבי והדרוזי. רק 20.8% תמכו בו לעומת 73.6% שתמכו בבורג.
בן אליעזר אמור היה לערוך היום מסיבת עיתונאים בה יחשף המצע שלו, אולם האירועים הביטחוניים גררו את ביטול מסיבת העיתונאים ומייד אחר כך בוטל גם כנס גדול של בורג, שאמור היה להתקיים אף הוא היום בצהריים.
במקום זאת נשלחו המצע ותמליל הג'ינגל של בן אליעזר למערכות החדשות. הג'ינגל של בן אליעזר, מבית היוצר של משרד אדלר-חומסקי, מדגיש את נסיונו של בן אליעזר ולוקה מעט בחריזה.
שירו של בן אליעזר: "עושים עבודה עם פואד/ חוזרים הביתה להאמין/ עושים עבודה עם פואד/ חוזרים בגדול, חוזרים ומנצחים/ עושים עבודה עם פואד/ פואד יעשה את העבודה", וכך הלאה והלאה.
המצע של בן אליעזר לא הפתיע במיוחד (מצד שני גם המצע של בורג לא גרם להרמת גבות) וכבר בתחילתו מדגיש שר הביטחון כי הוא ממשיכו של יצחק רבין ז"ל. את ירושלים הוא לא מוכן לחלק, לחקלאים הוא קורץ ומבטיח לפעול להורדת מחירי המים שלהם ולעגן את זכותם על הקרקע.
שתי נקודות מעניינות: בסעיף "חינוך וחברה", קובע מצע בן אליעזר: "תעודת הבגרות אינה מהווה עתודה להשתלבות במשק תחרותי ומפתח במשק הישראלי ולכן נעודד ונסייע לנוער לסיים תיכון תוך הקמת מערכת לימודים שתתמקד במתן כלים לחיים. כמו כן מציע פואד חוק יסוד חדש, כלקח מאירועי אוקטובר: "תיאסר פתיחה באש על ידי כוחות הביטחון והמשטרה בתחומי מדינת ישראל, פרט למקרים של סכנה מוכחת…".
מחר ייערך כנס הנבחרים של מפלגת העבודה בהיכל התרבות בהשתתפות מאות פעילים. בשני המטות של בורג ובן אליעזר, מתכננים מפגני כוח מרשימים, ככל הניתן, בנסיון כמעט אחרון למשוך מצביעים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
אופטימיות. בן אליעזר
צילום מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
מומלצים