שתף קטע נבחר

העבודה: כנס של קטטות, האשמות והבטחות

כנס הנבחרים של מפלגת העבודה, האירוע הפוליטי האחרון לפני הפריימריז המתקרבים, התקיים באווירה סוערת. בן אליעזר ניסה לכבוש את הקהל באמצעות מפגן של קליפים וג'ינגלים על מסכי ענק, בורג הבטיח כי העבודה תישאר בממשלת האחדות כדי "ששרון לא יגרור אותנו ללבנון שנייה"

כנס נבחרים סוער של מפלגת העבודה נערך אמש (יום ד') בהיכל התרבות בתל אביב. הפריימריז של המפלגה, שייערכו ביום ג' הקרוב, החלו לתת את אותותיהם בקהל שהגיע לכנס, אנשי שני המחנות היריבים, וקטטות רבות פרצו ביניהם במהלכו.
את הרוחות ניסו להרגיע שני המתמודדים על ראשות המפלגה, יו"ר הכנסת, אברהם בורג, ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר. אבל ריח העימות היה באויר: בשעות הצהריים החלו כבר להישמע קולות במטה בורג על כך שמטה בן אליעזר מתכנן מפגן בזבזני וראוותני, תוך חריגה מהתקציב. על פי גורמים במטה בורג, המטה היריב שכר ילדים ובני נוער שמטרתם להלהיט את הקהל והוציא מאות אלפי שקלים על שכירת מסכי ענק, מערכות הגברה ובניית תערוכה בה יוצג פועלו של בן אליעזר. כמו כן טענו במטה בורג כי במשרד הביטחון חולקו הזמנות לכנס מטעם בן אליעזר, וזאת בניגוד לחוק.
את פני הבאים לכנס קידמו מסכים עליהם הוקרנו קליפים וג'ינגלים של בן אליעזר. בקרב הקהל נכחו צעירים בחולצות בצבע כתום זרחני שהחזיקו בצופרים בהם השתמשו לעתים קרובות. המטה של בורג הסתפק בהצבת שלטי ענק ובלונים.
בנאומו תקף בן אליעזר את בורג ואמר: "בספטמבר אני אקרא לבורג והוא יהיה לצידי". אל ראש מטהו של בורג, יובל פרנקל, פנה בן אליעזר ו"הרגיע" במלים: "פרנקל, שמעתי שאתה כבר מחפש לי מקומות עבודה - אל תדאג לי".
בורג מצידו האשים את בן אליעזר בנאומו בעריכת קמפיין נגטיבי שמפלג את העבודה. נאומו הופסק מספר פעמים על ידי קריאות מחאה ורעשי צופרים. לאחר מכן הבטיח בורג כי כשייבחר לראשות המפלגה, הוא יתמוך בהישארות בממשלת האחדות: "העבודה בראשותי תתמוך בממשלת האחדות כדי ששרון לא יגרור אותנו ללבנון שנייה".
בפנייה ישירה לראש הממשלה, ולאחר שקרץ לפרס, דרש בורג משרון לשתף את פרס בכל תהליך קבלת ההחלטות: "כשאתה עוקף את פרס, אתה עוקף את השפיות המדינית". במהלך נאומו הפרידו המאבטחים מספר פעמים בין בני נוער משני המחנות שהתקוטטו ביניהם והסירו שלטים שהציבו היריבים בסגנון "סכינאים לא מנהיגים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
בן אליעזר. לא לדאוג לו
צילום מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
צילום דייגו מיטלברג
בורג. היריב ראוותני
צילום דייגו מיטלברג
מומלצים