שתף קטע נבחר

ישי דוחה את דרישת ביילין לפנות את אוהל המחאה

פעילי ש"ס: "השוטרים הם מזרחי, בוזגלו ואמזלג והם יצטרכו לפנות בני-דודים שלהם. גם מג"ב אחים שלנו ולא יסכימו לפנות אותנו"

יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, הודיע היום (יום ב') כי הוא "דוחה את דרישתו של שר המשפטים יוסי ביילין לפנות את ישיבת 'שאגת אריה' מכלא מעשיהו".
לדברי ישי, "אנשינו נמצאים באוהל מכח זכותם הדמוקרטית הבסיסית להפגין, למחות ולזעוק, וכל זה על פי החוק". ישי הבטיח ש"הפעילים במקום יפעלו למניעת ההפרעות לשכנים ולשמירת אורח החיים התקין בסביבה".
באוהל המחאה ליד כלא מעשיהו, זעמו היום אוהדי דרעי על דבריו של השר ביילין, שקרא לפנות את האוהל, הסמוך לכלא מעשיהו, אפילו בכוח. תומכי דרעי טענו כי "גם ההפגנות בכיכר רבין וליד בית ראש הממשלה בירושלים מפריעות לשכנים".
יהודה אזרד, שמכונה "מנכ"ל מוסדות 'שאגת אריה'", אמר: "אנחנו משתדלים ככל יכולתנו לא להפריע לשכנים ומתואמים איתם. פנו אלינו תושבי רמלה ולוד ואמרו לנו: "אם אתכם רוצים לפנות בגלל שאתם מתפללים בלילה, למה לא מטפלים בבעיה של המואזינים שמעירים אותנו בכל יום בארבע בבוקר?"
אחד הפעילים המרכזיים בהתארגנות למען דרעי, אמר בכעס: "שביילין יזכור שהשוטרים בשטח הם לא רבינוביץ', ביילין ולפיד. השוטרים הם מזרחי, בוזגלו ואמזלג. ואם יפנו אותנו בכוח, כל שוטר יצטרך לפנות את הבני דודים שלו באוהל. גם מג"ב אחים שלנו, ביילין מקרב את היום שהפועלים השחורים של האליטות לא יסכימו לעשות את העבודה נגד האחים שלהם. הוא יצטרך לשלוח את הבן שלו מהלהקה הצבאית לפנות אותנו".
ובינתיים אלפי אנשים הבאים להזדהות עם אריה דרעי, ממשיכים לזרום למקום מדי לילה.
מחר (יום ג') בשמונה בערב תתקיים במקום הילולת ה'בן איש חי' בהשתתפות יחיאל נהרי, מגדולי הפייטנים הספרדים. הפעילים מבטיחים להזמין לאירוע את תושבי רמלה ולוד.
כדי לא להפריע לשכנים, אמרו באוהל המחאה כי "הוחלט שמהשעה 11 בלילה יכובו הרמקולים והבאים למקום יתבקשו לא להפריע לתנועת הרכבים ברחובות ובכבישים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
תומכי דרעי מחוץ למעשיהו
צילום:דודו בכר
צילום: רונן לידור
אלי ישי מבקר באוהל המחאה
צילום: רונן לידור
אי פי
אורי זוהר מעביר שיעור לתומכים
אי פי
מומלצים