שתף קטע נבחר

נלכדו חברי החוליה בירושלים

שני מחבלים נתפסו הבוקר בתוך מכונית בבית חנינא. מחבל נוסף נתפס אתמול על ידי מסתערבים ממשמר הגבול. מחבל רביעי הוא ככל הנראה אחד העצורים שנתפסו אמש במועדון בבית חנינא

כוחות המשטרה לכדו הבוקר (ו') שותף נוסף בחוליה שנתקלה אמש בכוח מסתערבים. האיש נלכד בתוך מכונית סובארו, בתא המטען של הרכב. האיש ונהג ברכב נעצרו והועברו לחקירת השב"כ.
התקרית החלה אמש כאשר משטרת ירושלים קיבלה מידע על חוליית מחבלים שיצאה לאיזור הבירה מרמאללה. יחידת המסתערבים של משמר הגבול נתקלה בחוליה סמוך ל-21:30, ליד בית חנינא.
השוטרים לכדו את אחד המחבלים, ומחקירתו עלה כי הוא התכוון לבצע פיגוע ירי בשכונה בצפון ירושלים. בתוך תיקו של המחבל מצאו השוטרים שני כלי נשק אוטומטיים, מסוג קרבין ו-MP5A3, שבאמצעותם הוא תכנן לבצע את הפיגוע.
אחד המחבלים נמלט מהמקום והמשטרה פתחה במצוד אחריו - וככל הנראה הוא זה שנלכד הבוקר. על פי החשד, מחבל נוסף נמלט לתוך "בית אגודת המהנדסים הפלסטיני" בבית חנינא. כמה עשרות צעירים שהיו במקום יצאו ממנו ונעצרו על ידי המשטרה, ועל פי ההערכה כעת - המחבל הוא אחד מהם. עם זאת, המשטרה עדיין בודקת אפשרות שאחד המחבלים הצליח להימלט בכל זאת, והדבר לא נשלל על הסף.
יש לציין שבאיזור בוצעו באחרונה מספר פיגועי ירי שהביאו לכמה נפגעים ישראלים, כולל הרוגים. לדברי ניצב מיקי לוי, מפקד מחוז ירושלים, עדיין לא ידוע אם החוליה הנוכחית ביצעה את הפיגועים הקודמים.
באירוע נוסף בירושלים: קצין הביטחון במלון הר ציון בירושלים נדקר הלילה על ידי שני ערבים. השניים הגיעו למלון וביקשו להיכנס לתוכו, אולם קצין הביטחון מנע מהם לעשות כן, ואז הם דקרו אותו בידו ונמלטו. האיש נפגע באורח קל ופונה לקבלת טיפול רפואי. המשטרה פתחה בסריקות לאיתור הדוקרים.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איזור האירוע
צילום גלי תיבון
כמה מהחשודים שנחקרו הלילה
צילום גלי תיבון
מומלצים