שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הורשעו שלושת האחים העיוורים ממשפחת בדיר
  בית המשפט המחוזי בתל-אביב הרשיע את שלושת האחים העיוורים ממשפחת בדיר בחדירה לחומר מחשב ובשורה של עבירות מרמה והתחזות. השלושה שלשלו לכיסם סכום שהוערך בכ-20 מיליון שקלים. אחד האחים אמר בתום הדיון: "אנחנו מקבלים את החלטת השופטת. צריך להבין שזו הייתה הבריחה שלנו"

  שופטת בית-המשפט המחוזי בתל-אביב, סביונה רוט-לוי, הרשיעה היום (יום ג') את שלושת האחים העיוורים למשפחת בדיר, ובראשם מונדיר בדיר, בעבירות של חדירה לחומר מחשב כדי לעבור עבירה, ניסיון לקבלת דבר במרמה, התחזות לעובד ציבור, התחזות, קבלת דבר במרמה, קשירת קשר לביצוע עוון, ניסיון להאזנת סתר, הטרדה על-פי חוק הבזק והתחזות לאדם אחר.
  השופטת זיכתה אותם מעבירות גניבת שיחות טלפון, וקבעה כי שיחות טלפון אינן דבר מוחשי.
  מדובר באחת מהפרשיות המסובכות ביותר שכללה חדירה למרכזיות ולמחשבים של חברות תקשורת וחברות גדולות אחרות, בין היתר לחברות "בזק", "פלאפון", "דיגיטל" ומרכזיית גלי צה"ל לצורך גניבת שיחות והפקת רווחים כספיים שמגיעים, לטענת הפרקליטות, לכ-20 מיליון שקלים.
  במקרים מסוימים לוו החדירות בהתחזות ופגיעה בפרטיותם של קורבנות רבים. המעשים בוצעו החל משנת 1995 ועד למעצרם של האחים, בשנת 1999, כשלנאשם המרכזי, מונדיר בדיר, יוחסו העבירות החמורות ביותר. השופטת קבעה כי הוא הרוח החיה מאחורי המעשים, אותם יזם וביצע.
  השופטת כתבה בהכרעת הדין: "אין לראות בהם משום גאוני מחשב, אשר הצליחו בזכות כישורים אינטלקטואלים בלתי רגילים לפרוץ, לחבל ולהונות מערכות מחשבים שלמות. חומר הראיות וגרסאותיהם השונות משכנעות כי התשובה האמיתית למעשי העבירות שביצעו נעוצה בתחכום האופרטיבי שלהם, ולא בכישורי תכנות המחשבים שנדרשו לצורך זה".
  עם מתן הכרעת הדין אמר מוזהר בדיר, כי הם מקבלים את החלטת השופטת וכי למדו לקח ממעשיהם. "העולם שלנו היה להתמודד עם חברה קשה ששמה בחור עיוור בצד והתעלמה מהיכולות שלו. אנחנו לא עבריינים ולא חשבנו שנשב על ספסל הנאשמים, היה לנו קשה איפה שחיינו, וזו היתה הבריחה שלנו".
  עורך הדין דורון פורת אמר כי במהלך חקירת המשטרה נאספו אלפי פרטים, ביניהם 40,000 עמודים ואלפי קלטות שיצרו פסיפס שהביא להרשעת האחים. "מדובר בהונאה שמגיעה לסכומים של בין 10,000 ל-22,000 אלף דולרים ביום, ובסך הכל גרפו האחים לכיסם 20 מיליון שקלים, כשהכסף מוחזק בבנקים מחוץ לישראל, ובין היתר בירדן", דברי פורת.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום מאיר פרטוש,ידיעות אחרונות
  מונדיר בדיר משמאל
  צילום מאיר פרטוש,ידיעות אחרונות
  מומלצים