שתף קטע נבחר

בורג: מנסים להרוס את המפלגה מבפנים

אברהם בורג הכריז לראשונה על נצחונו והתייחס לתוצאות הבחירות בכנס שערך לפעיליו. "אני מצטער שיש כאלה שלא מסוגלים להתעלות מעל ההחלטה הדמוקרטית ומפיקים מהבית את תשדירי התעמולה של הליכוד נגדנו. אני אשים לזה סוף", אמר בורג למקורביו

"כל עוד היה מדובר בתקיפות נגדי, עמדתי בזה, אבל היום זה כבר לא אישי, זה ניסיון מכוון להרוס מבפנים את מפלגת העבודה משיקולים זרים ואת זה איני מוכן לשאת", דברים שאמר הערב (יום ה') המועמד לראשות מפלגת העבודה, אברהם בורג.
בורג התייחס הערב לראשונה לתוצאות המעורפלות של הבחירות במפלגה ונשא דברים בפני פעיליו בבית מפלגת העבודה.
"אני מצטער שיש כאלה שלא מסוגלים להתעלות מעל ההחלטה הדמוקרטית ומפיקים מהבית את תשדירי התעמולה של הליכוד נגדנו. אני אשים לזה סוף. לא אתן שיגנבו לנו את המפלגה. ממחר בבוקר נתחיל בשיקום המפלגה ומוסדותיה", אמר בורג.
במקביל, תתנהל ככל הנראה, ספירה חוזרת של כל הקלפיות שהשתתפו בבחירות בעבודה - דבר שיימשך מספר ימים.
פעילים של פואד בן אליעזר איימו אחר הצהרים היום "לפוצץ" את הכנס, איום שלא התממש.
בתום כנס הפעילים ימשיך בורג לטקס הרמת כוסית של שר התחבורה, אפרים סנה, שייערך במלון בהרצליה.

בורג ניצח בטורעאן

ועדת הבחירות של מפלגת העבודה אישרה את הקלפי האחרונה בבחירות הפנימיות, הקלפי של טורעאן ובכך אושרו כל הקלפיות. התוצאות בקלפי היו: 89 קולות עבור בורג לעומת 0 קולות עבור בן אליעזר.
בכך עומד הפער הסופו בין בורג לבן אליעזר על 1,177 קולות. עם זאת, הוועדה עדיין לא פירסמה את התוצאות הסופיות, לאור החלטת המוסד לבירור עתירות מאמש, שדורש כי התוצאות יפורסמו רק לאחר הדיון במוסד, הערב.
בתוך כך, ועדת הבחירות החליטה כי המוסד לבוררות עתירות של המפלגה לא היה מוסמך להוציא את הצו שהוציא בעניין מועד פרסום התוצאות. הוועדה המרכזית טוענת כי קודם כל צריכה היא לדון בכך ורק אחר כך המוסד לבירור עתירות.

הזמין את הח"כים

בורג הזמין היום אישית כל אחד מחברי הכנסת והשרים לכנס שלו בבית המפלגה, כולל אלה שלא הביעו עמו הזדהות. ח"כים ששוחחו אתו אומרים כי הוא חושש שהעתירות יימשכו זמן רב ויגיעו לבית משפט.

"לספור מחדש את הקולות"

יו"ר ועדת הבחירות של מפלגת העבודה, אפי שטנצלר, הודיע בצהריים כי הוא ממליץ לספור מחדש את כל הקלפיות – 527 במספר, הליך שיימשך לפחות מספר ימים, לאור הטענות על זיופים: "יש נסיון להטיל דופי בשני מגזרים שלמים, הדרוזי והערבי. איננו רוצים להכתים את חברינו ממגזרים אלה ולכן אני ממליץ לחברי הוועדה לספור מחדש את כל הקולות", הבהיר שטנצלר.
פעילים משני המטות הגיעו גם היום לבית מפלגת העבודה ללא מטרה מוגדרת אך עם רצון להשמיע קולם. רבים מהם מדברים על הצורך לחזור לשיטה הקודמת, ללא הפריימריז, בהצבעה במרכז המפלגה. ההאשמות בין הצדדים רק הולכות ומחריפות ואף הגיעו היום לידי קללות של ממש כמו "ערבים בוגדים", "עבריינים" ו"הורסי המפלגה". נציגי המגזר הדרוזי ממשיכים לטעון כי לא היו זיופים בקלפיות שלהם ואף אומרים: "השערוריה הזו תפתח תיבת פנדורה במפלגת העבודה".
תומכי בן אליעזר נופפו במכתבים רבים, שלדבריהם נשלחו מהמגזר הדרוזי, וטענו כי "הדרוזים של פואד" יעזבו את המפלגה אם בורג יהיה היו"ר. "נראה אותם", אמרו אנשי בורג, "מצדנו גם שיעזבו את המגזר" התבדח מישהו.

בינתיים בורג, בפער קטן

בתום הקלדת הנתונים הסופיים, עומד הפער בין בנימין בן אליעזר לאברום בורג, על 1088 קולות בלבד. 50.1% לבורג ו-48.6% לבן אליעזר. אחוז ההצבעה הסופי בבחירות עומד על 61.8% שהם 71,508 בני אדם.
בכל מקרה, היו"ר החדש של מפלגת העבודה לא יוכרז רשמית עד יום ראשון לפחות. זאת מאחר ומטהו של בן אליעזר הגיש ערעור על התוצאות במגזר הדרוזי. לטענת המטה, במגזר זה היו זיופים רבים. מטה בן אליעזר דורש לפסול את כל המגזר הדרוזי ולקיים בו בחירות מחדש.
המוסד לבירור עתירות של מפלגת העבודה הורה לוועדת הבחירות המרכזית שלא לפרסם רשמית את תוצאות הבחירות לראשות המפלגה, עד להכרעה בעירעור שהגיש מטה בן אליעזר.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום צביקה טישלר
בינתיים מנצח. בורג
צילום צביקה טישלר
צילום ערוץ 2
מאיימים לפוצץ. אנשי בן אליעזר
צילום ערוץ 2
מומלצים