שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "זו ההפקה הגדולה של חייו"

  בני משפחה, אמנים, פוליטיקאים ואנשי רוח חלקו הבוקר כבוד אחרון לדודו דותן, שארונו הוצב על בימת תיאטרון "הבימה". בסיומו של הטקס אמר בנו יוני: "תודה לכל האנשים שבאו להופעה האחרונה של אבא..."

  בשעה 10 הבוקר הונח ארונו של יו"ר אמ"י המנוח, דודו דותן, על במת אולם רובינא שבתיאטרון הבימה בתל אביב. משפחה, חברים אמנים, פוליטיקאים ואנשי רוח גדשו את האולם והקיפו את הארון. בין אלה שבאו לחלוק לדותן כבוד אחרון היו השר מתן וילנאי, חברת הכנסת יעל דיין, השר לשעבר דוד לוי, השרה דליה איציק, ציפי שביט, חיים טופול, נתן יונתן, שלמה ארצי, אורנה ומשה דץ, פנינה רוזנבלום, דודו טופז, יעקב אגמון ורבים אחרים.
  את הטקס הנחתה גילה אלמגור שאמרה בפנייה נרגשת למשפחה: "האיש שהותיר אתכם מיותמים מאב, הותיר אותנו יתומים מחבר. דודו יקירי, היית אדם מופלא, נדיר ומיוחד. רק עצמת עיניים וכבר אתה חסר".
  השרה דליה איציק, שהתקשתה לעצור את דמעותיה, אמרה בטקס: "אני ניצבת פה ורואה את ההמון הרב ואני מנסה לפענח איך הצלחת לשבות את כולם בקסמיך. כולנו כאן באנו מאהבה. דודו, היית איש חכם ומוכשר, ומלא חמלה. מוות הוא דבר קשה ובמקרה שלך הוא קשה ואכזרי כי הוא לא שייך ולא מסתדר איתך".
  חנן יובל, חברו הקרוב של דותן, נמצא בימים אלה בניו-יורק ולא יכול היה להגיע. במכתב מרגש כתב: "בסיטואציה הבלתי נתפסת הזו, הרשה לי לבקש ממך סליחה. סליחה על כי גררתי אותך לפני שלוש שנים להיות יו"ר אמ"י. יכול להיות שפעילותך הזו פגעה בבריאותך. זה תפקיד כפוי טובה. סליחה אם לא עזרתי מספיק ושלא טרחתי לספר יותר על פעילותך".
  בסיומו של טקס המרגש אמר בנו של דותן, יוני: "תודה לכל האנשים שבאו להופעה האחרונה של אבא, באולם רובינא שכל כך אהב. זה מוזר לראות את אבא כאן שוכב, אבל זו ההלוויה שהוא רצה. החלום שלו היה שהארון שלו יהיה פה והאנשים יעברו על פניו. זו ההפקה הכי גדולה של החיים שלו".
  דותן נטמן בצהריים בבית הקברות של רמת השרון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים