שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קריסת התקרה: האם חולדאי "סידר" חקירה נוחה?
  שאלות במינהל תקין: האם הגיוני שראש העיר חולדאי הקים ועדת חקירה מטעם העירייה שתחקור את העירייה עצמה - ואפילו לא תזמן לעדות את חולדאי עצמו, ששימש מנהל הגימנסיה כשהותקנה התקרה?

  הבוקר תימשך החקירה בעניין קריסת התקרה בכיתת המחשבים של הגימנסיה הרצליה. תשעה תלמידים נפצעו קל באירוע, ובנס נמנע אסון כבד. אבל החקירה הזו כבר מעוררת ביקורת: מסתבר, שעיריית תל אביב תחקור למעשה את עצמה.
  יו"ר ועדת החקירה העירונית שהוקמה, אודי נטע, משמש גם כממלא מקום ראש העיר חולדאי, ומקבל שכר ורכב צמוד מהעיריה.
  נטע, שמונה לתפקידו על ידי ראש העיר רון חולדאי, משמש גם כראש מינהל החינוך בעיריה, כך שכל מחדל מצד הפקידים האחראים במינהל החינוך העירוני - נתון למעשה תחת אחריותו, עובדה ההופכת את מינויו לתמוה עוד יותר במינהל תקין.
  והנה עוד פליאה אחת: נטע הודיע אמש כי הוועדה בראשותו לא תזמן את ראש העיר חולדאי לחקירה, למרות שחולדאי שימש כמנהל הגימנסיה בזמן שהותקנו התקרות. לדברי נטע, גם אם התקנת הקירות האקוסטיות נעשתה בזמנו של חולדאי - חקירתו היום היא "לא מן העניין".
  בעיריה מגנים על ההחלטה: דני קיפר, דובר עירית תל אביב, מסר כי מינויו של נטע מעיד שהעיריה עושה בדק בית פנימי ולא נותנת רק לגורמים חיצוניים לבדוק את המקרה. לדבריו, נטע אחראי לזימון אנשים על פי שיקולו, ולעובדה שחולדאי שימש כמנהל הגימנסיה בתקופה שהותקנה התקרה או מעט לפניה אין חשיבות.
  בינתיים, עורכים אנשי משרד העבודה והרווחה במחוז תל אביב בדיקות בנסיון לחקור האם היתה רשלנות באופן התקנת התקרות או בבדיקתן. ממשטרת מחוז תל אביב נמסר כי המשטרה ממתינה לתוצאות ביקורת משרד העבודה וועדת החקירה של עירית תל אביב.
  במקביל, תפתח היום עירית תל אביב בבדיקת התקרות האקוסטיות ב-120 בתי הספר בעיר, ב–300 גני ילדים ובמרכזים קהילתיים. רוב התקרות האקוסטיות בבתי הספר מותקנות בעיקר בחדרי מחשב, בספריות או באולמות הרצאה.

  החקירה החלה

  הוועדה העירונית כבר גבתה עדות ממספר בכירים במינהל החינוך העירוני, ביניהם גילה בן הר, מנהלת מינהל החינוך בעירייה, גילה קלדרון, האחראית על בתי הספר העל יסודיים, ודוד זון, האחראי על הבינוי והתשתיות במנהל החינוך.
  כמו כן שכרה העיריה את שירותיו של מהנדס חיצוני. בנוסף, תושאלו מנהל בית הספר, דרור אלוני, כשגורמים נוספים בגימנסיה צפויים להיחקר בימים הקרובים.
  יו"ר הוועדה אודי נטע מסר כי מבירור ראשוני שערך במקום, נמצא כי הבדיקה האחרונה של התקרות האקוסטיות נערכה לפני שלוש שנים. יש לציין, שתקרות מסוג זה שהתמוטטו הן מדגם ישן, והן מורכבות ממתכת וחומר פלסטי קשיח. זאת בעוד בשנים האחרונות הקירות האקוסטיות הנפוצות מורכבות מחומרים קלים הרבה יותר, כמו פלסטיק מוקצף או קלקר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צביקה טישלר
  חולדאי. לא יזומן
  צביקה טישלר
  צילום:דודו פריד
  התקרה שקרסה. כל מוסדות החינוך ייבדקו
  צילום:דודו פריד
  מנהל הגימנסיה אלוני. זומן לתת עדות
  מומלצים