שתף קטע נבחר

ארוחת אחדות לאומית נוסח ש"ס

ראשי סיעות הכנסת התכנסו בבית של פרץ במושב חזון יחזקאל תחת הכותרת "קירוב לבבות". כולם דיברו על כך שאפשר לנהל את הוויכוח בדרך ארץ, אך בעיקר נהנו מהארוחה המפוארת. רק סיעה אחת לא שלחה נציג - סיעת שינוי

"השנה כולם שנאו את כולם, והפכנו למצטיינים בתחום השנאה. אף אחד מבאי הכנסת לא נקי משנאה זו. הבה נחליט, כיושבי ראש של הסיעות, כי נהיה מחויבים למנוע גילויי שנאה בכנסת" - כך אמר אתמול חבר הכנסת יאיר פרץ מש"ס, בעת שאירח אמש (יום ג') בביתו במושב חזון יחזקאל את ראשי סיעות הכנסת, תחת הכותרת "קירוב לבבות".
רק סיעה אחת החרימה את הכינוס, שינוי, בראשותו של חבר הכנסת יוסף לפיד. הנשיא, משה קצב ורעייתו, גילה, הין בין הראשונים שהגיעו לאירוע, שהחל בשעה שש וחצי בערב. "תפגינו בפני העם את הפנים היפות והנעימות שאתם מפגינים אחד כלפי השני במזנון הכנסת", אמר קצב לראשי הסיעות.
טאלב א-סאנע אמר, כי "את הוויכוח בפרלמנט ניתן לנהל בדרך אחרת". ראובן ריבלין ציין, כי "המחלוקת לא תיפתר כל-כך בקלות, אבל אפשר לשבת סביב שולחן אחד ולנהל ויכוח בדרך ארץ".
אחמד טיבי אמר, כי "אין ספק שהנינוחות באירוע זה אינה משקפת את המצב הקשה במליאה ואת הוויכוח המתלהט לעיני הציבור". אופיר פינס קרא לכל הסיעות להצטרף לקואליציה במושב החורף, ואילו זהבה גלאון אמרה כי אינה סבורה שתצא מכאן קואליציה, אך "מדובר באירוע חברתי-פרלמנטרי חשוב".
ואולם במרכז האירוע עמדה ארוחת הערב המפוארת, שכללה יין, דגים, פטריות מוקפצות, סלטים, פילה בקר ועוגות. אשת הנשיא אף הביאה סלטים מרוקניים מעשה ידיה, וזכתה לתשבוחות רבות, בעיקר על המטבוחה.
משעזבו הנשיא ורעייתו את המקום נכנס האירוע למעין תרדמת, שאיפשרה הסתודדויות בין חברי הכנסת מהסיעות השונות. ד"ר טיבי שוחח עם יו"ר תנועת ש"ס, אלי ישי, בשולחן צדדי, וגלאון מצאה על מה לדבר עם חבר הכנסת מאיר פרוש מאגודת ישראל. פרץ עצמו הסתובב בין האורחים, ולא נח לרגע.
ביישוב חזון יחזקאל מתגוררות, זו לצד זו, משפחות חרדיות המשתייכות לש"ס וכאלה המשתייכות לאגודת ישראל. אנשי היישוב וילדיהם לא התאפקו ובאו להציץ בנבחרי העם, שעסקו ב"קירוב הלבבות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
יאיר פרץ. השנה כולם שנאו את כולם
גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
אופיר פינס. כולם צריכים להצטרף לקואליציה
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: גלי תיבון
אחמד טיבי. האירוע לא משקף את המצב במליאה
צילום: גלי תיבון
מומלצים