שתף קטע נבחר

"אנשים התחילו לצעוק ולרוץ ברחובות. היה שם טירוף"

כך סיפרה ישראלית המתגוררת בניו יורק בעקבות התקפת הטרור על העיר. רכבות התחתית שותקו, כבישים וגשרים נסגרו. בוושינגטון היתה אווירה של פאניקה ברחובות בעת שהמטוס החטוף חג מעל שמי העיר עד שהתרסק על הפנטגון

"אנשים התחילו לצעוק ולרוץ ברחובות לכל עבר. כולם התקשרו לחברים שלהם, היה שם פשוט טירוף". כך סיפרה מיה מלאכי, ישראלית המתגוררת בניו יורק בעקבות מתקפת הטרור בעיר.
התקפת הטרור חסרת התקדים שפקדה הערב (יום ג') את ניו יורק הותירה את העיר המומה ומשותקת. במקביל, ברחובות וושינגטון היתה אווירת פאניקה בעת שהמטוס החטוף טס בשמי העיר עד שהתרסק על בניין הפנטגון.
לאחר התרסקות שני המטוסים אל הבניינים במרכז הסחר העירוני, החלה משטרת ניו יורק בפינוי כל האזור הקרוב למקום הפיגוע. בשלב מסוים נודע כי מטוס שלישי חטוף נמצא בדרך לעיר, והמשטרה פינתה גם בנייני ציבור אחרים כגון בניין האו"ם. לאחר מכן התברר כי המטוס השלישי התרסק במנחת המטוסים בפנטגון בעיר הבירה וושינגטון.
ג'ואן פליישר, תושבת ניו יורק, היתה באזור בנייני התאומים, בנייני הוורלד טרייד סנטר, בעת שהמטוס הראשון התרסק לתוכו. "נשמע רעש של מטוס ואז יצאנו החוצה. ראיתי מטוס טס על צידו השמאלי, הוא לא נראה כמו מטוס שמאבד שליטה, הוא טס ישר לתוך המגדל", היא מספרת.
עדת ראייה נוספת שהיתה באזור הפיגוע, באזור הסחר, סיפרה לסוכנויות הידיעות כי "ראיתי גופות נופלות מהקומות העליונות, מהקומה ה-100, אל הקרקע".
ש', ישראל המתגורר בעיר אומר כי "ניו יורק נכנסה לכוננות פיגוע. כל מנהרות הסאבווי נסגרו. כמו כן נסגרו הגשרים המובילים אל מנהטן ולא כל מכונית יכולה להיכנס".
בוושינגטון רצו אלפי עובדים מבוהלים ברחובות בעת שהמטוס החטוף חג מעל שמי העיר. "הרגשתי נורא. שמעתי את המטוס חולף מעל ראשי וזה היה מאוד מפחיד", סיפרה אליסה ברנרד, בת 29. בעקבות החרדה שפקדה את התושבים נהגים חלפו ברמזורים באור אדום. "הכל התנהל בטרוף", סיפר אחד העובדים בעיר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
ההתקפה בניו יורק
צילום איי פי
צילום CNN
פינוי הפצועים
צילום CNN
מומלצים