שתף קטע נבחר

העולם מזועזע: "התקפה מפלצתית"

מנהיגי העולם המערבי שולחים את תנחומיהם לארה"ב, מגנים את המתקפה ומצהירים: "אנו, הדמוקרטיות של העולם, נדרשים להתאחד ולהילחם יחד בטרור"

מיליוני בני אדם ברחבי העולם צופים בטלוויזיה בדיווחים על מתקפת הטרור המזוויעה נגד ארה"ב.
מנהיגי מדינות העולם המערבי מקבלים גם הם דיווחים שוטפים. חלק מהם כבר שלחו את תנחומיהם לארה"ב ומציעים עזרה בהתמודדות עם המתקפה חסרת התקדים.

שיראק: התקפות מפלצתיות

נשיא צרפת ז'ק שיראק, הביע את תמיכת צרפת בעם האמריקני. "רק עכשיו שמענו על ההתקפות המפלצתיות האלה שהיכו בארה"ב ואין מלה אחרת לתאר זאת", אמר שיראק. "צרפת מגנה את הטרוריזם. אנחנו צריכים להילחם בו בכל דרך אפשרית".

פוטין: "טרגדיה נוראית"

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הביע את תנחומיו לעם האמריקני וכינה את מתקפת הטרור "טרגדיה נוראית". פוטין ממשיך לעקוב אחר הידיעות והדיווחים מארה"ב.

טוני בלייר: "הטרור ההמוני - השטן החדש של עולמנו"

ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, אמר בשידור חי בטלוויזיה כי "אנחנו יכולים רק לדמיין את הפחד והאימה ואת כמות החיים שאבדו בפיגועים האלה, אנחנו שולחים את תנחומינו. הטרור ההמוני הוא השטן החדש של עולמנו, והוא מבוצע על ידי פנאטים האדישים לקדושת חיי אדם". בלייר הוסיף כי "אנו, הדמוקרטיות של העולם, נדרשים להתאחד ולהילחם בטרור יחדיו".

גרמניה: "הכרזת מלחמה על העולם המתורבת"

קנצלר גרמניה, גרהרד שרודר, גינה את האירועים וכינה אותם "הכרזת מלחמה על העולם המתורבת". שרודר, שכינס את מועצת הביטחון הלאומי בעקבות מתקפת הטרור, הוסיף כי "מי שמגן על הטרוריסטים האלה, מפר את כל הערכים הבסיסיים המאפשרים לעמים לחיות יחד. הסימפטיה שלנו שייכת לקורבנות ולמשפחות הקורבנות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
בנייני התאומים בעת הפיגוע. "טרגדיה נוראית"
צילום: ערוץ 1
מומלצים