שתף קטע נבחר

אשמים נוספים בפיגועים בארה"ב: משחקי המחשב

חלק מהגולשים באינטרנט, שזועמים על מתקפת הטרור הרצחנית בניו יורק ובוושינגטון, מפנים את חיצי האשמה דווקא אל עבר מיקרוסופט, שלטענתם פיתחה סימולטור טיסה שסייע לטרוריסטים

חלק מהגולשים באינטרנט, שזועמים על מתקפת הטרור הרצחנית בניו יורק ובוושינגטון, מפנים את חיצי האשמה דווקא אל עבר מיקרוסופט. גולשים בקבוצות הדיון באינטרנט טוענים כי לסימולטור הטיסה של החברה היה חלק באימון המחבלים הטייסים לקראת מתקפת המטוסים על מגדלי התאומים בניו יורק ובניין הפנטגון. זאת, למרות שאין כל הוכחה לקשר בין משחק הטיסה של מיקרוסופט לפעולות הטרור.
בעקבות כתבה ספקולטיבית במיוחד, בה נרמז כי ייתכן שהטרוריסטים השתמשו בין היתר בסימולטור הטיסה, מלאו קבוצות הדיון באינטרנט בהודעות של גולשים זועמים, שחלקם קבעו שהטרוריסטים השתמשו בסימולטור של מיקרוסופט כהכנה למתקפות.
"אני כל כך כועס. אשבור את עותק ה-Flight Simulator שלי", כתב אחד הגולשים בקבוצת הדיון alt.games.microsoft.flight-sim. "כל מי שיודע להטיס מטוס 767 עם סימולטור הטיסה של מיקרוסופט יודע לטוס מספיק טוב כדי להטיס את הדבר האמיתי אל תוך הבניין", כתב גולש אחר בקבוצת הדיון alt.disasters.aviation.
"אתה חושב שארגון כל כך מקצועי ועשיר שיכול לתכנן ולנהל מבצע בסדר גודל כזה יסמוך על תוכנת הסימולטור של מיקרוסופט שמיועדת לחובבנים? זה מגוחך", ענה לו גולש אחר.
"אתמול אמרו בטלוויזיה שבמכונית הטרוריסטים שנלכדה בבוסטון נמצא תקליטור פיראטי של Flight Simulator", כתב גולש בקבוצת הדיון alt.games.microsoft.flight-sim. "קודם הם האשימו את "קווייק" ביריות בבני נוער, עכשיו הם מאשימים סימולטורים של טיסה להרס מגדלי התאומים. אנחנו השחקנים תמיד מפסידים", כתב גולש בקבוצת הדיון alt.games.quake3.
דובר מיקרוסופט טען כי מדובר בספקולציות חסרות בסיס והצביע על עדויות שמלמדות כי המחבלים עברו קורס הכשרה מעשי בטיס.
מומחים לטיסה סבורים כי משחקים כמו Flight Simulator אכן מספקים חוויית טיסה מציאותית. השחקנים יכולים לבחור לטוס בסוגים שונים של מטוסים, שמהווים שחזור מדויק של המטוסים האמיתיים, כולל לוח המכשירים וציוד בקרה. גם מסלולי הטיסה ניתנים לבחירה ומהווים העתק של מסלולי טיסה במציאות. לאחר ההמראה, השחקנים טסים מעל בניינים וגשרים בערים מרכזיות בעולם, אם כי הנוף אינו שחזור מדויק של הנוף הממשי. חלק מהשחקנים אף אוהבים לצלול עם מטוסם אל בנייני העיר.

במיקרוסופט לא אדישים

מיקרוסופט אינה אדישה לביקורת. דובר מיקרוסופט מסר אתמול כי לאור ההתקפות של יום ג' הסירה מיקרוסופט כמה תמונות מאתר האינטרנט של Flight Simulator. תמונות אלה הציגו שני מטוסי קונקורד טסים מעל קו המיתאר של מנהטן.
הצי האמריקני הודיע בשנה שעברה כי חייליו מתאמנים בטיסה באמצעות שש תוכנות סימולטורים, ובהן תוכנת Flight Simulator של מיקרוסופט. חיל הים שילב בסימולטור הטיסה של מיקרוסופט נופים ממשיים מאיזור בסיסי התעופה של החיל בקורפוס קריסטי בדרום טקסס ובפנסקולה בפלורידה.
"צוערים שמתנסים בגירסת החיל לסימולציית הטיסה של מיקרוסופט קיבלו ציונים גבוהים יותר ופחות נקודות שליליות", אמר סקוט דאנלפ, ראש ענף ההדרכה בזרוע החינוך וההדרכה של הצי ל"סי.אן.אן" בשנה שעברה.
דאנלאפ אמר אז כי החיל רואה בסימולטור של מיקרוסופט אמצעי משלים לסימולטורי טיסה מורכבים יותר ולא תחליף להם. הצי משתמש גם בסימולציה של צוללת גרעינית של חברת EA, שהודיעה אתמול (ד') על השעיית משחק הפעולה המקוון "מג'יסטיק" בעקבות המתקפות הטרור של יום ג' על ניו יורק והפנטגון.
משחק התפקידים המקוון שהושק בתחילת החודש שעבר, הוא מותחן אינטרקטיבי חדשני שמערב רציחות ומזימות. עם הרישום למשחק באתר האינטרנט של EA, המשחק ישגר לשחקן איומים בטלפונים, הודעות מסתוריות בפקס, קטעי וידאו וצרחות מבוהלות בתוכנות מסרים מידיים ועוד. דובר EA מסר כי החברה השעתה את הפעלת המשחק ותחליט יותר מדי אם להפעילו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך אתר flight simulator
הדמייה של סימולטור טיסה. מציאותי מדי?
מתוך אתר flight simulator
מומלצים