שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרמטכ"ל הרוסי: "לא נשתתף בקואליציה האמריקנית"
  בקיעים בקואליציה שיוזמת ארצות הברית נגד הטרור: מפקד צבא רוסיה אמר כי "לארה"ב יש מספיק כוח כדי לטפל לבד בבעייה". גם שר החוץ הבלגי, לואי מישל, אמר כי "אסור להיסחף לקיצוניות ואירופה אינה במלחמה". לעומתם, קרא טוני בלייר בישיבת חירום של הפרלמנט הבריטי "לסגור חשבון עם מתכנני הפיגועים". פאוול אישר כי בין לאדן הוא החשוד העיקרי בהתקפת הטרור

  קשיים ראשונים בגיבוש הקואליציה האמריקנית נגד הטרור: מפקד הצבא הרוסי אמר אתמול (יום ו') במוסקווה כי "רוסיה לא תצטרף לפעולה צבאית בעקבות פיגועי הטרור בניו יורק ובוושינטגון". כך מוסרת סוכנות הידיעות אינטרפאקס.
  גנראל אנאטולי קבאשנין אמר, כי "לארצות הברית יש מספיק כוח צבאי כדי לטפל לבד בבעייה". במקביל, אמר שר ההגנה הרוסי, סרגי איבנוב, כי "אני לא רואה כל סיבה לשגר את כוחות נאט"ו למדינות מרכז אסיה".
  גם שר החוץ הבלגי, לואי מישל, אמר אתמול כי "אירופה צריכה לעמוד על המשמר ולהיות מגוייסת לעזרת האמריקנים, אך היא איננה במלחמה". מישל הוסיף כי "אסור לנו להיסחף לקיצוניות". דבריו של שר החוץ הבלגי כוונו לדברי הגרמנים, שקראו לפעולה קשה נגד הטרור.
  לעומתם, כינס אתמול ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ישיבת חירום של הפרלמנט הבריטי ואמר כי "לבריטניה החובה לסגור חשבון עם מתכנני פיגוע ההתאבדות נגד ארצות הברית".
  "התקפות הטרור לא כוונו רק נגד ארצות הברית", אמר בלייר, "הם כוונו נגד הערכים הבסיסים של העולם המודרני, שכולנו מאמינים בהם".

  בארצות הברית בונים קואליציה

  ובארצות הברית, אישר לראשונה שר החוץ, קולין פאוול, כי על פי הערכות הממשל האמריקני אוסאמה בין לאדן, הוא החשוד באחריות להתקפת הטרור הקשה בארצות הברית.
  "ארצות הברית תגיב להתקפות הטרור על ניו יורק ווושינגטון במערכה צבאית מתמשכת". אמר סגן שר ההגנה, פול וולפוויץ'. פאוול, חיזק את דבריו ואמר כי "בעשרים וארבע השעות האחרונות אנחנו בונים את הקואליציה שלנו, כדי לעשות זאת".
  "התגובה שלנו תתגלה לאורך הזמן. מה שברור הוא שאתה לא יכול לעשות זאת במתקפה צבאית חד פעמית, לא משנה כמה היא דרמטית", אמר וולפווויץ'.
  על פי ההערכות, ההתקפה האמריקנית עשויה להתמקד באפגניסטן, שבה מסתתר בין לאדן. על פי אחת הידיעות, בין לאדן נמלט למקום מחבוא דקות לאחר הפיגועים. עם זאת, אם יתברר כי המחבלים נעזרו במדינות אחרות - גם הן עשויות להיות על הכוונת.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "נסגור חשבון". בלייר
  צילום רויטרס
  מגבש קואליציה. פאוול
  צילום רויטרס
  מומלצים