שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בורג: "נתניהו רוקד על הדם האמריקני"
  יו"ר הכנסת יצא במתקפה חזיתית על ראש הממשלה לשעבר בראיון לגל"צ: "בנימין 'דבל יו' נתניהו לא מסוגל להרים טלפון לראש הממשלה אבל הוא מסוגל להתקשר לכל רשתות הטלוויזיה ולרסס לכל כיוון אפשרי. נתניהו מנצל את המציאות בשביל הפוליטיקה הקטנה שלו, והוא חייב להבין שמדינה לא מתנהלת על ידי התקשורת"

  יו"ר הכנסת, אברהם בורג, תקף הבוקר (יום ג') במילים קשות בראיון לגלי צה"ל את ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, ואמר כי הוא "רוקד על הדם האמריקני בדרכו לכבוש מחדש את לשכת ראש הממשלה".
  בעניין פגישת פרס–ערפאת אמר בורג כי "כנראה שהתחילה מערכת הבחירות הפנימית בליכוד. מסתבר שנשיא ארצות הברית בפועל, בנימין "דבל יו" נתניהו, לא מסוגל להרים טלפון לראש הממשלה אבל הוא מסוגל להרים טלפון לכל רשתות הרדיו במדינת ישראל ולרסס לכל כיוון אפשרי... עם כל הכבוד חייבים להבין שמדינה לא מתנהלת על ידי התקשורת, ולא על ידי יחיד שפגש 30 סנאטורים".
  בורג אמר כי מדינת ישראל צריכה להתעלות מעל האינטרסים המיידיים והיומיומיים כדי לגרום לכך שכמה שיותר גורמים עולמיים, ובהם מדינות ערב והפלסטינים, יהיו שותפים לקואליציה העולמית. "את זה מבין ראש הממשלה, את זה מבין שר החוץ, את זה לא מבין נתניהו שהתייצב בראש קואליציית הימין הישראלי: נתניהו, ליברמן, גנדי, לנדאו".
  "נתניהו" מנצל את המציאות הנוכחית בשביל הפוליטיקה הקטנה שלו, הוא רוצה להפיל את הממשלה, הוא לא רוצה בממשלת אחדות, הוא לא מבין שבשביל הנכס האסטרטגי שנקרא אחדות לאומית צריך לשלם מחירים פוליטיים. העבודה משלמת מחירים פוליטיים כשהיא יושבת עם אריק שרון. אריק שרון משלם מחירים פוליטיים כשהוא יושב עם העבודה כי זהו שיתוף הפעולה האמיתי.
  לדברי בורג, "נתניהו משקף היום הלוך רוחות קיצוני, קטן ובעיני, מאוד לא משמעותי בציבור הישראלי. הוא לא משקף את הזרם המרכזי של הפוליטיקה הישראלית והוא הזרם שרוצה את האחדות כאסטרטגיה לאומית. לצערי הגדול אכן ראש הממשלה מקשיב לו יותר מידי, הוא לא צריך להקשיב לו. שרון צריך ללכת בדרך להידבר עם הפלסטינים כי רק במצב שבו אנו מדברים אנו יכולים לשרת את הקואליציה העולמית".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים