שתף קטע נבחר

בנצור לבן עמי: לא אפרוש

מנכ"ל משרד החוץ הודיע לשר השוהה בניו-יורק כי הוא חוזר בו מהסיכום לפיו יפרוש מרצונו מהתפקיד, ויתמנה לשגריר בגרמניה

מחריף הסכסוך בן ממלא מקום שר החוץ, שלמה בן עמי, לבין מנכ"ל משרדו, איתן בנצור. בשיחת טלפון בין השניים אמש (יום ה') הודיע בנצור כי הוא חוזר בו מהסיכום לפיו יפרוש מרצונו מהתפקיד, ויתמנה לשגריר בגרמניה.
בנצור, שעל סיום תפקידו הוחלט מייד עם התפטרותו של דוד לוי, אמור היה לסיים את תפקידו בסוף אוקטובר. גורמים במשרד החוץ אומרים היום כי בן צור כופה את עצמו, בזמן שכבר הוחלט על מינוי מנכ"ל חדש, אלון ליאל. "בנצור מפר סיכומים עם ראש הממשלה ועם בן עמי, זה משונה ומוזר", אומרים הגורמים. לדבריהם, בנצור הסכים בעבר לקבל עליו את תפקיד השגריר, ולכן התנהגותו כעת אינה מובנת או מקובלת.

המו"מ המדיני

בתוך כך ממשיך בן עמי את פגישותיו המדיניות בארצות הברית. הלילה חודש המו"מ בין ישראל לפלסטינים, כשמן הצד הישראלי נושאים ונותנים השר בן עמי ועו"ד גלעד שר, ומהצד הפלסטיני סאיב עריקאת ומוחמד דחלאן.
שני הצדדים נפגשו בנפרד עם שרת החוץ האמריקנית מדלן אולברייט ועם יועץ הנשיא לבטחון לאומי סנדי ברגר. בינתיים לא צפויה פגישה משותפת לכל הצדדים.
השר בן עמי אמר אמש כי אין מרחב גדול וצפיות גבוהות, וכי הוא לא בטוח אם לערפאת יש את האומץ הנדרש לסיים את התהליך. לכל הצדדים ברור כי השבועות הקרובים הם השבועות המכריעים בתהליך.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זיו קורן
ממשיך בפגישות. בן עמי
זיו קורן
צילום: גלי תיבון
"מפר סיכומים". בנצור עם ברק
צילום: גלי תיבון
מומלצים