שתף קטע נבחר

שרון: אסור היה לסגת לפני השתקת האש

ארנס: ברק הוא מהמר. לבנת: נורמת הבריחה תלווה אותנו עוד שנים רבות.

בישיבת סיעת הליכוד, שהתקיימה אתמול בכנסת, אמר יו"ר הליכוד, אריאל שרון, כי הנסיגה מלבנון היא הישג טקטי חשוב, אך לדבריו "אסור היה לסגת לפני שישראל משתיקה תחילה את האש בגבול". הוא הוסיף כי כבר עשרה חודשים ידוע עיתוי הנסיגה, אך גם יושבי הגדר וגם הגדר עצמה לא היו מוכנים לכך בזמן.
חבר הכנסת משה ארנס אמר בישיבה, כי לדעתו "ראש הממשלה, אהוד ברק, הוא מהמר". "כולנו מחכים שההימור יצליח", אמר ארנס, "אבל זה הימור על גבי תושבי הצפון".
לימור לבנת טענה, כי גם מי שלא תמך בנסיגה, סמך על ראש הממשלה שיש לו תוכנית נסיגה מסודרת וברורה, אך זה לא קרה. היא הוסיפה כי בעקבות "הבריחה מלבנון", כלשונה, נורמת הנטישה תלווה את ישראל עוד שנים רבות.
ח"כ איוב קרא ציין, כי בליל הנסיגה טען מפקד צד"ל, הגנרל אנטואן לאחד, כי ישראל בגדה בגידה מוחלטת באנשיו, שהיו נאמנים לה עד הרגע האחרון.
ח"כ נעמי בלומנטל אמרה כי על הממשלה להקים יישוב לאנשי צד"ל. "לא הוגן שנזרוק אותם במעברה", ציינה. לדבריה, "אפשר אפילו למקם את היישוב בשטחי יהודה ושומרון, וכך להשיג שתי מטרות, בעת ובעונה אחת". בלומנטל אף קוראת להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לעניין הנסיגה מלבנון.
גם ח"כ אביגדור ליברמן מסיעת "האיחוד הלאומי – ישראל ביתנו" קורא להקים ועדת חקירה דחופה בעקבות אירועי הימים האחרונים בלבנון. לדבריו, בימים הקרובים צפויה התרחשות חדשה בהיקף רחב הרבה יותר, בדומה לאירועים בסברה ושאתילה.

לפנייה לכתב/ת
צילום: אורן אגמון
לבנת. לא היתה תוכנית מסודרת
צילום: אורן אגמון
מומלצים