שתף קטע נבחר

ישיבת מליאה בקריית-שמונה

כמה ח"כים מתחו ביקורת קשה על הכוונה הראשונית לקיים את הישיבה בראש-פינה, כדי לא לסכן את חיי חברי הכנסת * סיעת חד"ש מכנה את הישיבה "יוזמה פופוליסטית פרועה" - חבריה יחרימו את הכינוס

מליאת הכנסת מתכנסת בקריית-שמונה, לישיבת הזדהות מיוחדת עם תושבי הצפון.
הישיבה המיוחדת מתכנסת ביוזמתו של יו"ר הכנסת, אברהם בורג. תחילה נקבע כי היא תתקיים בראש-פינה, לאחר שנמסר לנשיאות הכנסת כי צה"ל וגורמי ביטחון אחרים סבורים שאין בקריית-שמונה מקלט שיכול להכיל 120 משתתפים.
ואולם, בימין ובשמאל נמתחה ביקורת קשה על ההחלטה לקיים את הישיבה בראש-פינה, ולא במקום אחר הקרוב יותר לגבול. "זה פאתטי", אמר יו"ר הליכוד, אריאל שרון, "אנחנו לא האנשים הכי יקרים בעולם שאסור לנו ליטול סיכון כלשהו". בסופו של דבר אישר צה"ל לקיים את הישיבה בקריית-שמונה, ומיקומה שונה.
לפחות מחצית מחברי הכנסת כבר הבטיחו את בואם לישיבה בשתי טיסות מיוחדות. אחרים יגיעו למקום ברכב. הישיבה אמורה להימשך כשלוש שעות.
סיעת חד"ש הודיעה, כי מדובר ב"יוזמה פופוליסטית פרועה", וחברי הכנסת שלה מחרימים את הכינוס. ח"כ טאלב א-סאנע (רע"מ), אמר כי יבקר בעת הישיבה ביישוב הערבי ערב-אל עראמשה, לאות הזדהות עם התעלמות הממשלה ממצוקת היישובים הערביים בצפון.

לפנייה לכתב/ת
זום 77
אברום בורג קצת מעוך
זום 77
מומלצים