שתף קטע נבחר

מכה לאלי ישי: רק אלפים בודדים בעצרת של ש"ס

בשנים האחרונות הגיעו לעצרות שערכה התנועה בסוכות רבבות תומכים. בעצרת היום בלטו בהיעדרם תומכי ש"ס מהציבור המסורתי. אנשי דרעי: "הלב שותת דם, המוח מסרב להאמין מה עוללו אלי ישי וחבר מרעיו לתנועת ש"ס"

מכה קשה ליו"ר ש"ס אלי ישי. כישלון חסר תקדים לעצרת תנועת ש"ס שהתקיימה היום (יום ד') באיצטדיון "טדי" בירושלים. רק כ - 3000 תומכי ש"ס הגיעו לאיצטדיון המסוגל לאכלס כעשרים אלף איש. העצרת אשר נערכת לרגל חג הסוכות, מאורגנת על ידי תנועת "אל המעיין" תחת הכותרת "עלייה לרגל והקבלת פני רבו". בעבר הגיעו רבבות לעצרות אלו, בעצרת היום בלטו מאד בהיעדרם תומכי ש"ס מהציבור המסורתי.
מאז כניסתו של יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי לכלא, נמנעה הנהגת ש"ס מעריכת כנסים המוניים והאירוע הדו שנתי של "עליה לרגל" שהתקיים בחול המועד סוכות ובחול המועד, בוטל בכל פעם מנימוקים בטחוניים. אנשי דרעי טענו שהביטולים נבעו מחשש שלא יבואו מספיק אנשים ומהחשש של אלי ישי לספוג קריאות בוז מהציבור של ש"ס, כפי שאירע בעבר.
דובר ש"ס איציק סודרי הסביר שמיעוט המשתתפים נובע מהמצב הביטחוני הקשה ואמר כי מבחינתו מדובר בהצלחה. אנשי דרעי מבחינתם הוציאו הודעה על פיה: "לנוכח החרפה שהיתה היום באיצטדיון טדי, הלב שותת דם, המוח מסרב להאמין מה עוללו אלי ישי וחבר מרעיו לתנועת ש"ס, לרב עובדיה ולמהפכה הספרדית שעליה חלמנו 50 שנה. לצערנו מה שהאליטות לא הצליחו לעשות מנסים לעשות ישי וחביריו , אך גם הם לא יצליחו, את המהפכה הזאת התחיל וימשיך המנהיג אריה דרעי כי הנה הוא יוצא".
באירוע השתתפו הרב עובדיה יוסף שהסתפק בדברי ברכה קצרים שכללו איחולי החלמה ל"כל הפצועים מהפיגועים שעל ידי הערבים הרשעים" ובברכה לשלום חייל צה"ל. חברי הכנסת והשרים של ש"ס, חבר מועצת החכמים הרב שלום כהן, רבה של ירושלים הרב שלום משאש, ראש מוסדות "אור החיים" הרב ראובן אלבז, הרב ברוך אבוחצירא (הבבא ברוך) ועוד, זקן המקובלים הרב יצחק כדורי הסתפק בברכה טלפונית, אשר גררה הכחשה של בכיר בחצרו שטען כי מדובר בקלטת ישנה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
מכה קשה. ישי
צילום: גלי תיבון
מומלצים