שתף קטע נבחר

פרס: ישראל אינה מקיימת את התחייבויותיה במסגרת הפסקת האש

שרי מפלגת העבודה התכנסו במוצאי החג ודנו בהפסקת האש ובמתקפה על אפגניסטן. שר החוץ פרס הביע חוסר שביעות רצון מאי ביצוען של ההקלות לפלסטינים עליהן התחייב בפגישה עם ערפאת. שר הביטחון אמר בתגובה כי מאז הפגישה חלה עליה של כ-25% במספר הפיגועים

שר החוץ, שמעון פרס, הביע אמש (ג') בישיבת פורום 'שרינו' של מפלגת העבודה, חוסר שביעות רצון מהתנהלותה של ישראל במסגרת הפסקת האש עם הפלסטינים. לדבריו, ישראל אינה מבצעת את המחוות וההקלות שעליהם התחייבה.
"בינתיים אנחנו רק מדברים", אמר פרס, שהביע חשש מהקצנה של הממשלה ימינה, ומחוסר קיום התחייבויות. לדבריו המצב מקשה על ערפאת לעצור את החמאס ואת יתר גופי האופוזיציה הפלסטינית.
שר הביטחון, בנימין בן-אליעזר, חלק על פרס. "קודם שיפסיקו את האש", אמר בן-אליעזר, וציין כי מאז פגישת פרס-ערפאת חלה עלייה של כ-25% במספר הפיגועים. פרס ענה שהנתון אינו מדויק וכי אין קשר ישיר בין ערפאת לפיגועים שבוצעו מאז הוכרזה הפסקת האש.
השרים בישיבה חשו כי העילה לכינוסה, במוצאי החג – מועד שנראה תמוה לרבים מהם, היא תחושתו של פרס ששרון נותן לו חבל קצר מאד, ובמקביל נהנה מחוסר תשומת הלב של העולם המרוכז במתקפה האמריקנית, למעשיו. עם זאת פרס לא זכה לגיבוי משמעותי מהשרים, שטענו שערפאת אינו מיישם את הפסקת האש כלשונה.
באשר למתקפה האמריקנית באפגניסטן אמר פרס שבמצב החדש יש לחזק את שיתוף הפעולה עם ארה"ב ולהודיע שישראל עומדת לימינה במלחמתה.
"עלינו לתרום מה שאנו יכולים למאמץ להביא לשיכוך האש באמצעות הקלה על תושבי השטחים. מתנהלת מערכה בתוך העם הפלסטיני, ואל לנו להופיע כמעורבים בה למרות שאנו יודעים שיהיה זה אסון לאזור כולו ולפלסטינים, אם ידם של תומכי בין לאדן תהיה על העליונה. אנו לוחמים בטרור ובמלחמה זו יש לעשות את כל הדרוש כדי לנצח. אבל, אנו לא לוחמים בעם הפלסטיני, אתו אנו רוצים להגיע להבנה כולל הקמת מדינה פלסטינית", דברי פרס.
השרה דליה איציק התריעה על ההכרח לתגבר את האבטחה סביב פרס וזאת בשל הסתת הימין נגדו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
פרס. לא מרוצה
צילום ערוץ 1
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
בן אליעזר. עליה במס` הפיגועים
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים