שתף קטע נבחר

ח"כים: מרדכי חייב להתפטר

במערכת הפוליטית שוררת דיעה אחידה - השר מרדכי אינו יכול להמשיך בתפקידו בעקבות החלטת היועץ המשפטי להגיש נגדו כתב אישום * חבריו של מרדכי למפלגת המרכז מסרבים להגיב.

במערכת הפוליטית קוראים ליצחק מרדכי להתפטר באופן מיידי מכל תפקידיו הציבוריים בעקבות כתב האישום שהוחלט להגיש בענינו. חבריו של מרדכי לסיעת המרכז אינם מעוניינים עדיין להגיב על ההחלטה חברת הכנסת זהבה גלאון, מרץ, שאליה פנתה המתלוננת בפרשה, אומרת היום כי ההחלטה להעמיד את מרדכי לדין שולחת מסר כפול - גם לנשים שרצוי שיתלוננו על כל הטרדה, וגם לגברים - שיבינו שכללי המשחק ישתנו מעתה. ח"כ טומי לפיד שינוי אומר שאישית הוא עצוב על ההחלטה אך הוא גם שמח כי החוק מתפקד לגבי כל אחד באופן שווה, גם אם הוא שר בממשלת ישראל. יו"ר הקואליציה ח"כ אופיר פינס, עבודה, אומר כי מרדכי הבטיח שיתפטר ברגע שיוחלט להגיש נגדו כתב אישום, וכעת הוא חייב לעמוד במילותיו, ויפה שעה אחת קודם. גם ח"כ זבולון אור-לב, מפד"ל, קורא למרדכי להתפטר מכל תפקידיו, כולל תפקיד ראש סיעת המרכז. "זה לא מכובד שבכנסת יישב אדם כמוהו. ח"כ נעמי חזן, מרץ, אומרת כי ההחלטה להעמיד לדין היא ההחלטה נכונה וחשובה ומרדכי חייב להתפטר.
דובריו של מרדכי מסרו בתגובה כי בכוונתו להגיש את התפטרותו ביום ראשון. לדבריהם, מרדכי ייאבק על חפותו ושמו הטוב בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותו.

לפנייה לכתב/ת
צילום: צביקה טישלר
מרדכי: יתפטר ביום ראשון
צילום: צביקה טישלר
מומלצים